Jakiś pomysł na eko ogrzewanie?

Witam. Od dawna interesuję się ekologicznymi i energooszczędnymi sposobami ogrzewania oraz budownictwem pasywnym. Moje plany budowy domu pasywnego z pompą ciepła wzięły w łeb i zakupiłem mieszkanie. Nie jest to zwykłe mieszkanie w bloku lecz jest to nowy budynek piętrowy, trzymieszkaniowy, ze wspólną klatką schodową, a każde mieszanie jest w pełni niezależne jeśli chodzi o ogrzewanie. Posiada swój piec elektryczny do c.o. z konwencjonalnymi grzejnikami i c.w.u. Nie byłbym bym sobą gdybym nie zaczął kombinować nad przerobieniem istniejącej instalacji na coś bardziej eko. Mieszkanie jest w stanie deweloperskim, ma powierzchnie 80 m2. Znajduje się na piętrze, pod jego całą powierzchnią są garaże. Budynek jest wykonany z cegły maxa, ocieplenie zewnętrzne to 15 cm styropianu, strop ocieplony warstwą 20 cm i ok 35-40 cm dach. Czy moglibyście mi państwo doradzić czym najlepiej się interesować w mojej sytuacji, czy w ogóle warto coś zmieniać, skoro tak naprawdę wystarczy tylko wykończyć i się wprowadzać. Chodzi mi po głowie ogrzewanie podłogowe. Myślę też o piecu na pelet gdyż mieszkanie posiada komin i bez przeszkód można zamontować kominek lub piec wolno stojący. Moje wątpliwości są przede wszystkim dyktowane chęcią ograniczenia zużycia energii elektrycznej oraz zapewnienie mojej rodzinie (mam malutkie dziecko) komfortu i bezpieczeństwa, a w tym momencie jest to jedyne źródło energii. Proszę o radę, z góry dziękuję i pozdrawiam.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

udziel poradyporady użytkowników (4)

Awatar użytkownika milka

milka

udzielił porady

10.12.2013, 15:07

Ekologicznym i oszczędnym rozwiązaniem są gazowe kotły kondensacyjne np http://esklep-sbs.pl/kociol-gazowy-windsor-new.html Dobrze sprawdzają się zwłaszcza przy ogrzewaniu podłogowym, a spalają znacznie mniej gazu niż norrmalne kotły.
12345
Awatar użytkownika milka

milka

udzielił porady

10.12.2013, 14:31

W przypadku ogrzewania podłogowego, najlepiej sprawdzi się gazowy piec kondensacyjny np http://esklep-sbs.pl/kociol-gazowy-windsor-new.html Zaletą takiego kotła jest z jego ekologiczność , a z drugiej oszczędność, bo zużywa mniej gazu niż zwykły kocioł. A wiem, że kondensacyjne zwłaszcza sprawdzają się przy podłogówce.
12345

anonimowego użytkownika

udzielił porady

04.04.2013, 19:06

Pompy ciepła są w kręgu moich zainteresowań od dłuższego czasu, ale wydaje mi się, iż w mojej aktualnej sytuacji nie będzie ona dobrym wyborem. Po pierwsze pompy ciepła są najskuteczniejsze przy ogrzewaniu podłogowym, gdy pracują na niskim parametrze, a tu nie zdadzą egzaminu ze względu na kubaturę mieszkania (wys. 2,85 cm.) Po drugie nie mogę się przekonać do pomp ciepła powietrznych (praca przy temperaturach zewnętrznych poniżej -5 st. C). Trzecia rzecz to trwałość pompy przy pracy na wysokim parametrze i przekładające się na to zużycie energii elektrycznej. Dziękuję za odp. Zawsze to jakaś alternatywa. Tak czy siak wezmę ją pod uwagę. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
12345
Awatar użytkownika pompybb

pompybb

udzielił porady

03.04.2013, 23:35

Witam, Jeśli jest Pan zainteresowany systemem zarówno ekologicznym jak i komfortowym to proponuje przemyśleć zastosowanie pompy ciepła. Najprościej byłoby zamontowaćpompę ciepła typu powietrze/woda. Skoro ma Pan piec elektryczny to zamiana na pompę ciepła może być tylko korzystniejsza. Proponuje zastanowić się nad pompą ciepła firmy DAIKIN ALTHERMA. Obecnie zestaw ERLQ006BBV39+EHKBH008B3V3 o mocy 5,75 kW (P7/W35) jest w bardzo korzystnej cenie 7560 zł brutto. Dostępne są również jednostki o mocy 6,8kW, które wystarczą przy wykorzystaniu obecnie zaplanowanych grzejników. Moduł zewnętrzny można zamontowaćna elewacji budynku (jeśli będzie na to zgoda), a wewnątrz można zamontować moduł wiszący lub stojący i zbiornik cwu). Możliwości jest sporo. Jeśli chciałby Pan zamontować kominek to z powodzeniem mógłby stanowić dodatkowe źródło ciepła cetralnego ogrzewania. Jeżeli będzie pan zainteresowany mogę przygotować dla Pana więcej informacji, najlepiej po wypełnieniu formularza: http://www.technologiepc.pl/zapytanie.php Zachęcam do kontaktu. Piotr Paszylk Technologie Pomp Ciepła Sp. z o.o. kom. 509231183 ppaszylk@technologiepc.pl www.technologiepc.pl
12345

Zaloguj się, aby udzielać porad...