Docieplenie

ostatnia edycja: 2010-08-14 21:34:26

Witam serdecznie.Mama pytanie dotyczace wyboru materialu dociepleniowego bloku mieszkalnego. Spoldzielnia naturalnie bedzie sklaniac sie w strone styropianu,ale ja zastanawiam sie nad welna,poniewaz w mieszkaniach tego bloku dochodzi do duzej kondensacji pary wodnej,zwlaszcza w mieszkaniach na 4 pietrze.Obawiam sie czy w w yniku docieplenia styropianem nie powstanie tzw."termos"W okresie jesienno zimowym w moim mieszkaniu wilgotnosc siega 80% mierzona higrometrem przez pracownika spoldzielni.W wyniku tak duzej wilgotnosci dochodzi do zagrzybienia,dlatego nie jestem przkonana do styropianu.Bardzo prosze o podpowiedz. Beata Luzynska
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

udziel poradyporady użytkowników (5)

Awatar użytkownika rockwool

rockwool

Rockwool Polska

udzielił porady

11.05.2012, 09:59

Witam Jak napisał powyżej Pan Krzysztof główną rolę powinna odgrywać wentylacja, jednak zastosowanie materiałów paroprzepuszczalnych również przyczyni się do odprowadzenia wilgoci z przegrody. Wykorzystanie materiałów o bardzo znikomej paroprzepuszczalności np. styropianowych spowoduje że spora ilość wilgoci pozostanie w przegrodzie jako że natrafi na dużą barierę. Może przełożyć się to w późniejszym okresie na powstawanie grzybów i pleśni. Stosując produkty z wełny mineralnej zapewniamy swobodne „oddychanie ścian” dzięki czemu zmniejszamy ryzyko powstawania grzybów i pleśni zapewniając odpowiedni mikroklimat pomieszczeń. Przy wykonywaniu ocieplenia możesz użyć produktów FRONTOCK MAX E bądź FASROCK LL.
12345
Awatar użytkownika AdamSztabach

AdamSztabach

udzielił porady

24.10.2011, 10:38

Panie Krzysztofie jeżeli chodzi o cenę to wełna jest w bardzo przystępnej i rynkowej, czasem nawet może być tańsza od dobrego styropianu. Jeżeli nosimy się z zamiarem ocieplenia budynku to warto jest to zrobić raz a porządnie, gdyż to inwestycja a nie wydatek.
12345
Awatar użytkownika AdamSztabach

AdamSztabach

udzielił porady

11.10.2011, 15:41

Witam, wełna ekologiczna produkowana jest w technologii ECOSE- czyli jak wcześniej było wspomniane nie zawiera substancji, które reagują z powietrzem. Co do ocieplenia budynku wełna wydaję się być lepszym produktem, ponieważ nie pali się i zapewnia lepszą akustykę- są to bardzo ważne czynniki gdy ocieplamy duży budynek. Jeżeli chodzi o wilgotność, wełna jest produktem hydrofobizowanym, czyli z założenia zapobiega wchłanianiu się wody. Do tego trzeba wykonać prawidłową wentylację ścian oraz dachu, aby zredukować wilgotność i zaoszczędzić na ogrzewaniu.
12345
Awatar użytkownika gesso

gesso

udzielił porady

08.09.2011, 19:54

Jeśli problemem jest wilgoć, proponuję użycie ekologicznej wełny mineralnej Firmy Knauf, która jako jedyna nie zawiera takich substancji jak formaldehyd, akryl czy fenol, przez co nie w żaden sposób nie wchodzi w interakcję z powietrzem, co oznacza, że również nie przyjmuje z niego wilgoci. Pozdraiwam
12345
Awatar użytkownika KrzysztofLis

KrzysztofLis

udzielił porady

25.11.2010, 13:37

Kondensacja pary wodnej na ścianach bierze się z dwóch czynników. Po pierwsze, ze zbyt dużego stężenia pary wodnej w mieszkaniach, czyli zbyt dużej wilgotności. Po drugie, ze zbyt słabego ocieplenia ścian. Przez to temperatura powierzchni ścian może spadać poniżej tzw. punktu rosy, co powoduje skraplanie się pary wodnej. Ocieplenie styropianem istotnie utrudni dyfuzję (przenikanie) pary wodnej przez ścianę. Ale to nie ściany mają usuwać wilgoć z pomieszczeń, tylko wentylacja. I zapewnienie odpowiedniej wentylacji jest tu kluczowe. Wełna mineralna jest też droższa od styropianu, co też trzeba brać pod uwagę.
12345

Zaloguj się, aby udzielać porad...