Jak przygotować się do remontu?

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2015-06-24 14:30:37

 4% Polaków zamierza w czasie urlopu odnowić swoje podniszczone mieszkanie i pomalować je na nowo. Nie dla wszystkich jest to jednak bułka z masłem. Dlatego pamiętajmy: podstawa to odpowiednie przygotowanie.

 

 
Przed przystąpieniem do malowania ścian i sufitu należy starannie zabezpieczyć podłogę, okna oraz meble, zarówno przed zabrudzeniami, jak i kurzem. Najlepiej użyć przystosowanej do tego folii.
Bardzo ważne jest też dobranie narzędzi. „Muszą one spełniać wymagania. Jeżeli malujemy ściany czy sufit, pamiętajmy, że włosie na wałku ma mieć długość 0,8–1,2 cm. Również pędzle należy dokładnie przygotować. Nie mogą być sztywne, muszą być z miękkiego włosia” – mówi serwisowi infoWire.pl Czesław Krzyśków z Akademii Technik Malarskich Dekoral Professional.
Jeśli nie czujemy się pewnie z narzędziami malarskimi w ręku, zatrudnijmy ekipę remontową. Nie mogą być to jednak osoby pierwsze z brzegu. Najlepiej wynająć ludzi sprawdzonych już przez nas lub polecanych przez znajomych. Wybrana ekipa powinna nie tylko znać się na malowaniu, lecz także mieć pojęcie o takich pracach remontowych, jak szpachlowanie podłogi czy wstawianie okien.

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać video.

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...