Zabawa barwami – aplikacja „Pokoloruj swój dom”

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2011-02-18 11:31:29


O charakterze budynku w dużej mierze decyduje wygląd jego fasady. Odpowiednio dobrana kolorystyka, faktura tynku czy boniowanie podkreślają estetykę elewacji. Nie eksperymentuj, sprawdź, jak będzie wyglądał Twój idealny dom zanim kupisz farbę. Umożliwia to program komputerowy „Pokoloruj swój dom”.

 

 

Ważną cześć projektowania architektonicznego stanowi dobór odpowiednich barw elewacji budynku, uwzględniający nie tylko plan zagospodarowania przestrzennego, ale także aktualne trendy i gust właściciela. Kolorystyka fasady może podkreślić walory budynku, a także wpływać na optyczne powiększenie bryły domu. Jednakże na ostateczny wygląd całego budynku wpływ ma nie tylko barwa elewacji, ale także grubość i rodzaj faktury tynków, boniowanie czy pora dnia i wiążące się z nią oświetlenie naturalne. Program „Pokoloruj swój dom” firmy Selena umożliwia przetestowanie tysięcy różnorodnych kombinacji i odnalezienie idealnego rozwiązania dla naszego wymarzonego domu. Wszystko to za pomocą prostego w obsłudze narzędzia, za pośrednictwem strony internetowej www.selena.pl.

 

Do wyboru do koloru


Kolekcja barw Tytan EOS zawiera próbki wszystkich kolorów tynków oraz farb elewacyjnych z linii Tytan EOS. Są one pogrupowane w zestawy, w których obok barwy podstawowej znajdują się kolory pokrewne gwarantujące uzyskanie harmonijnej kompozycji. Tradycyjnym narzędziem ułatwiającym wybór odpowiedniej barwy jest wzornik wachlarzowy. Elektronicznym odpowiednikiem wzornika wachlarzowego, rozbudowanym o dodatkowe funkcje, jest aplikacja „Pokoloruj swój dom”.

 

Dziecinnie proste kolorowanie

 

Do obsługi programu „Pokoloruj swój dom” wystarczy komputer podłączony do Internetu. Pierwszym krokiem jest wybór i wprowadzenie własnej fotografii cyfrowej lub projektu do aplikacji. Do tego celu wystarczy nawet zdjęcie wykonane telefonem komórkowym. Wgranie obrazka odbywa się za pomocą przycisku „Import zdjęcia”. Program automatycznie dopasuje jego rozmiar do optymalnej wielkości, umożliwiającej dodawanie detali. Mimo to, użytkownik może dowolnie zmieniać skalę zdjęcia podczas pracy. Następnie należy ustalić porę dnia dla odbioru wizualnego projektowanej elewacji. Program pozwala na wybór oświetlenia charakterystycznego dla poranka, południa i wieczoru. Ważnym etapem jest ustalenie obszaru, który będziemy poddawać zmianom. Za pomocą przycisków określamy poszczególne powierzchnie, uwzględniając otwory na okna i stałe elementy dekoracyjne, jak np. tabliczki.

 

 


Nadawanie koloru odbywa się poprzez uruchomienie na aktywnej powierzchni zakładki „Kolorystyka”. Barwę możemy wybrać z dostępnych w kolekcji Tytan EOS (zakładka „Kolory Tytan EOS”) lub palety programu graficznego (zakładka „Kolory RGB”). Program umożliwia także automatyczne wyszukiwanie kolorów podobnych, harmonijnych, kontrastowych, dopełniających i triadowych dla wybranej barwy podstawowej.


Aplikacja „Pokoloruj swój dom” pozwala na wprowadzenie do projektu materiałów teksturowanych, jak tynki mozaikowe. Za jej pomocą można także sprawdzić jak będzie wyglądała elewacja ozdobiona metodą boniowania. Na zakończenie gotowy projekt można zapisać na dysku, lub wydrukować. Na jego podstawie doradcy Tytan EOS w sklepie pomogą w wyborze odpowiednich materiałów dla urzeczywistnienia naszego pomysłu.

 

 

 

Zapraszamy do zabawy w kolorowanie! Sprawdź sam jak to działa!


http://inzynier24.pl/selena/kolory_tytan_eos/index.php?a=kolorowanie&b=program

 

Źródło:
Selena SA
 


Podziel się:

Zobacz galerie użytkowników związane z tematem

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...