Woda użytkowa

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-11-04 15:57:07

Właściciele domów zdają sobie sprawę z wartości wody pitnej najpóźniej w momencie, gdy przeglądają rachunek za wodę. Dlaczego by zatem nie korzystać z tańszej wody użytkowej do pralek automatycznych, spłukiwania toalety czy też podlewania ogródka? 
 

 

Jako przykład można podać firmę  Kärcher, która  stworzyła w tym celu innowacyjne metody zaopatrzenia w wodę, które każde gospodarstwo domowe w sposób niezawodny i komfortowy zaopatrują w tanie rezerwy wody na przykład ze studzienek, cystern lub źródeł. Wszystko przebiega automatycznie z wykorzystaniem dużego ciśnienia i przy wysokiej wydajności pompy.

 

Oferowane przez Kärcher pompy w razie zapotrzebowania włączają się automatycznie, pracują cicho a następnie wyłączają się. Dzięki kompaktowej budowie i małej wadze można je wynieść do ogrodu i użyć do podlewania trawnika. Urządzenia te są standardowo wyposażone w filtr wstępny. Chroni on pompę przed zanieczyszczeniami zwiększając tym samym bezpieczeństwo jej funkcjonowania.Przyjazne dla środowiska pompy zostały skonstruowane zgodnie z zasadą redukcji poziomu hałasu. Dodatkowo czas opóźnienia, mający na celu uniknięcie zbyt częstego włączania się pompy, można regulować wedle indywidualnych potrzeb. Czytelny wyświetlacz pomaga użytkownikowi, informując go m.in. o wydatku wody. Panel sterowania został stworzony z myślą o wygodnym użytkowaniu.

 

Dodatkowy zbiornik na wodę o pojemności 18 litrów w który wyposażone są hydrofory (seria BPP) dba o wyrównanie ciśnienia tak, aby urządzenie nie włączało się zbyt często. Filtr wstępny, zawór zwrotny i wskaźnik ciśnienia są wbudowane i dlatego przy podłączaniu nie jest konieczne użycie innych dodatkowych części. Wskaźnik ciśnienia pozwala w każdej chwili na pełną kontrolę aktualnego ciśnienia wody.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Kärcher Sp. z o.o.

 

 

Przeczytaj inne artykuły związane z tym tematem:

 

Ekologiczny ogród

 

 

Podlewanie ogrodu- nowoczesne rozwiązania

 

 
 
 
 
 

Podziel się:

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...