Urządzenia AGD przyjazne środowisku

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2010-02-24 22:33:17

 

Wielu producentów sprzętu AGD coraz większą wagę przywiązuje do ekologii oraz energooszczędności oferowanych produktów. W sklepach bez problemu można kupić sprzęt AGD z klasą efektywności A, a nawet A++. 
 

Wszystkie piekarniki, kuchnie do zabudowy i kuchnie wolno stojące z piekarnikiem elektrycznym, aby spełniać normę urządzeń ekologicznych i energooszczędnych muszą posiadać najwyższą klasę efektywności energetycznej A, która gwarantuje najniższe rachunki za energię elektryczną. Ceramiczne płyty grzejne produkowane są w technologii, w której nie używa się arszeniku i metali ciężkich, dzięki czemu są one całkowicie biodegradowalne.

 

Również pralki i zmywarki posiadają potwierdzoną przez niezależne jednostki certyfikujące najwyższą klasę efektywności energetycznej A. Podkreślić także warto, że niektóre urządzenia posiadają nawet klasę energetyczną A+, a wybrane modele nawet A++, która jest najwyższą klasą efektywności energetycznej w tej kategorii urządzeń. W każdej kategorii urządzeń dostępnych jest także szereg rozwiązań funkcjonalnych, w których także przejawia się troska producentów o środowisko naturalne.

 

Producenci sprzętu AGD pamiętają również, że o konkurencyjności produktów w tej branży decyduje dziś nie tylko postęp technologiczny i wysoka, powtarzalna jakość, ale także niezmiernie istotna ekologia oraz weryfikacja zużycia energii.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Amica Wronki S.A.
 

Przeczytaj  inne artykuły związane  z tym tematem:
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...