System wentylacji dla domów jednorodzinnych

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2010-07-07 08:45:03

Dopływ świeżego powietrza do zamkniętych pomieszczeń jest niezwykle istotny dla przebywających w nich osób. Prawidłowa wentylacja domu ma pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie jego mieszkańców. Działa również korzystnie na kondycję budynku. Ponadto system wentylacji niweluje nieprzyjemne zapachy z kuchni lub łazienki oraz usuwa nadmiar wilgoci, zapobiegając tworzeniu się pleśni.

 

 

Kanał wentylacyjny Zehnder Comfotube o przekroju owalnym – do instalacji w warstwie izolacyjnej.Np. system dystrybucji powietrza InFloor / OnFloor firmy Zehnder to kompleksowe roz-wiązanie do instalacji w budynkach nowych i modernizowanych. W zależności od potrzeb, kanały wentylacyjne mogą zostać zainstalowane na betonie w warstwie izolacyjnej (system OnFloor) lub bezpośrednio w betonie (system InFloor). Elastyczne, przez co łatwe w mon-tażu, przewody rozprowadzające powietrze doskonale dostosują się do warunków architektonicznych budynku. Niewidoczne kanały wentylacyjne, brak przeciągów oraz cicha praca systemu gwarantują pełen komfort użytkowania. Wyloty powietrza kanałów ukryte są pod estetycznymi kratkami wentylacyjnymi. Konserwacja systemu przebiega niezwykle sprawnie. Gładka powłoka wewnętrzna kanałów – Clinside, zapobiega osadza-niu się kurzu oraz ułatwia ich czyszczenie. W prosty sposób wymienia się także filtry, znajdujące się w centrali wentylacyjnej. Ponadto wymiennik ciepła z urządzenia wentyla-cyjnego można łatwo wymontować i umyć pod bieżącą wodą.

 

Optymalne rozwiązanie dla domu jednorodzinnego


Zehnder oferuje trzy typy systemów wentylacji dla domów jednorodzinnych dostosowane do ich wielkości i potrzeb użytkowników. Zehnder Comfokit C to system z funkcją me-chanicznego wywiewu powietrza zużytego, wyposażony w regulator przepływu powietrza. Wentylator odprowadzający zużyte powietrze połączony jest z wylotem w dachu lub w ścianie. Może on funkcjonować w trzech zakresach: niskim, średnim i wysokim, odpowia-dających potrzebom użytkowników. Taki system doskonale sprawdza się w pomieszcze-niach o podwyższonej wilgotności, jak łazienka czy kuchnia.

 

Kanał wentylacyjny  Zehnder Comfotube o przekroju okrą-głym – do montażu w betonie

Np. Zehnder Comfokit D 350 i D 550, to systemy wentylacji komfortowej nawiewno-wywiewnej z funkcją odzyskiwania ciepła: idealne kompleksowe rozwiązanie dla domów jednorodzinnych. Systemy wykonywane są z wykorzystaniem central wentylacyjnych o wydajności odpowiednio 350 m3/h i 550 m3/h. Posiadają także regulowane zawory dopły-wu i odprowadzania powietrza. Rekuperatory mogą działać w zakresie niskim, średnim oraz maksymalnym. Systemy dostarczają stałą, zdefiniowaną ilość świeżego powietrza, które w zależności od potrzeb, jest podgrzewane zimą i schładzane latem. Jednocześnie automatycznie odprowadzają powietrze zużyte. Dzięki temu dom zabezpieczony jest przed gromadzeniem się wilgoci oraz tworzeniem się pleśni. Ponadto system posiada funkcję filtracji zanieczyszczeń i drobnego pyłu z powietrza doprowadzanego z zewnątrz.

 

Na stronie internetowej poświęconej asortymentowi wentylacji Zehnder: www.comfosystems.pl w strefie partnerów dostępny jest specjalny program doboru sys-temu Zehnder Comfokits do konkretnego domu.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z firmy:

Zehnder Polska Sp. z o.o.
 


.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...