Sprzęt AGD - oszczędność i ekologia w każdym domu

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-11-04 15:58:51

 

Zmywarka
Zmywarka zapewnia nam nie tylko codzienny komfort, ale jest również bardzo dobrą inwestycją - pozwala realnie odłożyć pieniądze, w postaci zaoszczędzonej wody i energii. Nowa zmywarka ZWE-4670 X, wyposażona w czujnik Ecosensor i antybakteryjny program Higienizer, to rodzinna inwestycja, której efektem będzie zdrowie najbliższych, grubszy portfel i troska o środowisko naturalne. Przygotowanie posiłku to czysta przyjemność, ale zlewozmywak wypełniony po brzegi brudnymi naczyniami potrafi zepsuć humor niejednej pani domu. I tu z pomocą przychodzi inteligentna zmywarka ZWE-4670 X, która dzięki funkcji Duo Zone pozwala na mycie naczyń, o różnym stopniu zabrudzenia, w dwóch koszach jednocześnie. Zmywanie naczyń odbywa się naprzemiennym strumieniem wody z różnych stron. Dzięki temu zmywarka zużywa jedynie około 13 litrów wody na jeden cykl, a przy mniej zabrudzonych naczyniach zużycie to wynosi zaledwie 9 litrów. Wszystkich dbających o ekologię z pewnością ucieszy program Higienizer. Mycie w temperaturze 70°C i płukanie w 75°C sprawia, że naczynia pozostają perfekcyjnie czyste, gwarantując zdrowie i maksymalną higienę. Zmywarka wyposażona w czujnik zabrudzenia wody tzw. Ecosensor mierzy stopień zmętnienia wody i jeżeli jest ona czysta, używa jej ponownie, co daje oszczędność nawet do 25% wody, energii i czasu, przy zachowaniu doskonałej jakości zmywania. Bardzo cicha praca – zaledwie 45dB podczas intensywnego programu.

 


Pralka
Pralka PTDE-136 z całkowicie automatycznym systemem dozowania detergentu e-Dose, samodzielnie dobiera niezbędną ilość środków piorących w płynie. Dozuje je w zależności od stopnia twardości wody, ilości pranej bielizny oraz stopnia jej zabrudzenia. Jednorazowe napełnienie zbiornika o pojemności 4,5 litra wystarczy na 100 cykli prania. E-Dose gwarantuje nawet do 6 miesięcy spokoju ducha, bez zbędnego odmierzania detergentów. Uwalnia nas także od przechowywania w łazience niezliczonej ilości butelek. Wykorzystanie tego proekologicznego rozwiązania może przynieść oszczędność nawet do 50 % środków piorących. Precyzyjne, automatyczne dozowanie detergentów zmniejsza liczbę niepotrzebnych płukań, pozwalając zaoszczędzić nawet do 12 litrów wody. Ta liczba odpowiada ilości wody zużywanej np. do jednego cyklu mycia naczyń w zmywarce. Widoczny na froncie pralki poziom płynu umożliwia w każdej chwili kontrolę jego ilości. Pralka PTDE-136 posiada wiele programów oraz zróżnicowane wirowanie z możliwością zatrzymania - nawet przy pełnym bębnie. Duży ekran z przyciskami dotykowymi oraz funkcja Memo Activ, umożliwia zapamiętanie parametrów prania i odtworzenie ich w wybranym momencie, znacznie ułatwiają proces programowania.  


Chłodziarko-zamrażarka
Chłodziarko-zamrażarka LCE-818NFX to nowoczesny, energooszczędny i przyjazny dla środowiska model. Efektywność energetyczna o klasie A, zapewnia maksymalną skuteczność, przy minimalnym zużyciu energii. Technologia Advanced Control System pozwala utrzymać temperaturę, regulowaną oddzielnie dla chłodziarki i zamrażarki na stałym, stabilnym poziomie. Dzięki temu żywność może być przechowywana w idealnym stanie nawet dwa razy dłużej, co pozwala znacząco zmniejszyć częstotliwość zakupów i zaoszczędzić wydatki. System Double Fresh wyposażony w specjalną membranę stwarza optymalne warunki dla przechowywania owoców i warzyw, bez utraty ich wartości odżywczych. Specjalna strefa na mięso i ryby Multi Fresh, dzięki obiegowi zimnego powietrza oraz odpowiednio dobranej temperaturze i wilgotności, zapewnia świeżość produktów przez długi czas. W tradycyjnych lodówkach osadzający się na ściankach lód znacznie zwiększa zużycie energii, przez co chłodziarka wymaga regularnego, uciążliwego rozmrażania. Model LCE-818NFX wyposażony jest w nowoczesny system No Frost. Umożliwia on chłodzenie i zamrażanie wszelkiego rodzaju produktów, bez wytwarzania szronu, dzięki czemu łatwiej utrzymać lodówkę w czystości. Model ten posiada również innowacyjną funkcję Wakacje, która utrzymuje temperaturę wystarczającą do zachowania właściwej higieny, przy niskim zużyciu energii.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
FagorMastercook S.A.

 

Przeczytaj  inne artykuły związane  z tym tematem: 

 

Urządzenia AGD przyjazne środowisku

 

Jak można oszczędzać  energię  przygotowując posiłki

 

 

Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...