Spoinowanie elementów kamiennych

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2010-02-12 14:02:53

Granitowe posadzki i kamienne blaty bardzo często znajdują zastosowanie w naszych domach. Jak stworzyć elastyczną i trwałą spoinę, która nie powoduje odbarwiania się kamienia naturalnego ani powstawania nieestetycznych zacieków.

 

Kamień naturalny jest chętnie wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Granitowe posadzki, okładziny ścian, kamienne blaty w kuchni czy marmurowe schody - to tylko niektóre z przykładów użycia tego materiału w domu. Końcowym etapem prac montażowych przy łączeniu elementów kamiennych i sposobem na ich zabezpieczenie jest spoinowanie. Silikon musi niezawodnie i trwale chronić łączenie między kamiennymi płytkami przed wnikaniem wody i innych składników, lub zabrudzeń. Musi być także odporny na wpływ czynników zewnętrznych, jak zmienna temperatura, promieniowanie UV i wilgoć. Jako przykład produktu, który spełnia te wymagania można podać Silikon do marmuru i kamienia Tytan Professional z Aplikatorem 360° dedykowany do wykonywania uszczelnień na styku kamienia z innymi materiałami.

 

Do prac kamieniarskich
Silikon do marmuru i kamienia Tytan Professional z Aplikatorem 360° w krótkim czasie uszczelnia połączenie kamienia z materiałami o różnych parametrach – ze szkłem, aluminium lub betonem. Wykonana nim spoina cechuje się wyjątkową elastycznością i niską wrażliwością na działanie nacisków i naprężeń z zewnątrz. Silikon ten odporny jest na działanie czynników atmosferycznych, jak zmienne temperatury czy promieniowanie UV, pozwala na zastosowanie go również do prac na zewnątrz budynku. Silikon w reakcji z wilgocią zawartą w powietrzu utwardza się tworząc trwałą masę uszczelniającą. Posiada on neutralny system utwardzania, który nie powoduje powstawania zacieków ani odbarwień naturalnego kamienia. Nie reaguje on także chemicznie z tzw. metalami wrażliwymi, przy połączeniu na styku kamienia z miedzią czy brązem.


Swoboda aplikacji
Zaletą Silikonu do marmuru i kamienia Tytan Professional jest krótki czas utwardzania szczeliwa, umożliwiający szybki postęp prac montażowych. Na wygodę użytkowania wpływ ma zastosowana obrotowa końcówka – Aplikator 360°. Spoinowanie okładziny z kamienia naturalnego na elewacji czy bocznej ścianie schodów, zwłaszcza gdy jest ona wykonana z otoczaków, czy płytek o nieregularnym kształcie, to żmudne i monotonne zajęcie. Przeszkodą może być bliskość instalacji elektrycznej lub hydraulicznej dodatkowo utrudniająca nakładanie silikonu. Dzięki Aplikatorowi 360° tego typu problemy znikają. Ustawienie końcówki aplikacyjnej w najdogodniejszym położeniu umożliwia precyzyjne nałożenie spoiwa.

 

Silikon do marmuru i kamienia Tytan Professional przeznaczony jest do wszelkich prac kamieniarskich zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Tworzy spoinę o bardzo dobrej przyczepności do kamienienia naturalnego o różnej strukturze. Można uszczelniać nim okładziny z kamienia na elewacji budynku, spoinować marmurowe podłogi, czy wypełniać szczeliny pomiędzy umywalką, a blatem kuchennym wykonanym np. z trawertynu. Produkt jest również polecany do spoinowania granitowej obudowy lub obramowania kominka, wypełniania szczelin oraz dylatacji przy posadzkach z marmuru, do uszczelniania złączy przy nagrobkach czy klejenia luster. Ze względu na swoje właściwości znajduje również zastosowanie przy wypełnianiu szczelin na styku marmurowych schodów z poręczą wykonaną z brązu, czy kamiennych parapetów ze stolarką drewnianą.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z firmy:

Selena SA
 

 


 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...