Przyroda wokół domu- budowa domu

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-09-10 17:12:27

Czy zastanawiali się Państwo budując nowy dom jak zminimalizować straty przyrodnicze przy własnej ingerencji w środowisko? Czy budując nowy dom możemy coś zrobić dla przyrody i dla siebie by czuć się w tej przyrodzie lepiej? Odpowiedź jest prosta. Budując dom możemy świadomie włączyć w nasze plany przyrodę.
 

 

Budowa
Rozpoczynając budowę domu pamiętajmy o zabezpieczeniu tych cennych fragmentów przyrody, które na naszej działce są do zachowania: drzewa, stare żywopłoty, fragmenty zakrzaczeń, cieki wodne itp. Pozwoli nam to nie tylko do zachowania cennych fragmentów przyrody, ale również te "kawałki" przyrody mogą z powodzeniem posłużyć do aranżacji przyszłego ogrodu.

 

Krzysztof Konieczny, prezes PTPP "pro Natura", członek kapituły Funduszu dla Przyrody

 

Myślenie o ochronie przyrody to myślenie nie z dnia na dzień. To potrzeba myślenia przyszłościowego, perspektywistycznego, rozłożonego na wiele lat i wykazującego się ogromną przewidywalnością naszych działań. To apel zarówno do inwestorów jak i do planistów, urbanistów i architektów. Wbudujmy przyrodę w nasze inwestycje. Na koniec jako anegdotę warto podać różnicę czym różnią się osoby chroniące przyrodę od tych, które chronią środowisko? Ci którzy chronią środowisko są od tego aby woda w rzekach była czysta, a ci od przyrody muszą zadbać o to by w tej wodzie coś pływało. A Państwo musicie zadbać o poranne koncerty ptaków w swoich ogrodach.


 

 

 

 

 

 

Źródło: Krzysztof Konieczny, prezes PTPP "pro Natura", członek kapituły Funduszu dla Przyrody www.funduszdlaprzyrody.pl


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...