Joachim jest również autorem:

współautorzy artykułu:

Redakcja, Redakcja

porozmawiaj z ekspertem

dowiedz się jak skutecznie osczędzać przy budowie, urządzaniu domu...

zadaj pytanie ekspertowi

Pomoc

ocena: 12345

tagi artykułu: brak tagów

ostatnia edycja: 2009-11-07 13:38:31

Jeśli pierwszy raz odwiedziłeś serwis ekooszczedni.pl, zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem.

 

Jak się nie zgubić i polubić ekooszczedni.pl ?


Wszystkich użytkowników traktujemy równo. Każdy z Was może pisać artykuły i redagować treści. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji ekooszczedni.pl wystarczy się zarejestrować. Rejestracja konta jest całkowicie darmowa.


Funkcje dostępne po zalogowaniu:


• Zadawanie pytań


• Porada eksperta


• Pisanie i edytowanie artykułów


• Profile użytkowników


Jeśli nie chcesz się rejestrować, możesz przeglądać treści tworzone przez innych użytkowników oraz korzystać z wyszukiwarki na stronie głównej.


Jak zostać popularnym użytkownikiem serwisu ekooszczedni.pl?

Jeśli dużo piszesz i jesteś aktywnym/ aktywną redaktorką/ redaktorem, możesz zostać wyróżniona/y na kilka sposobów:


Redakcja co tydzień publikuje Ranking najaktywniejszych użytkowników, którzy piszą o nowoczesnych energooszczędnych i ekologicznych rozwiązaniach.


Jeśli nie masz czasu aby pisać dużo, ale masz wiedzę, wystarczy, że jeden twój artykuł zostanie doceniony przez innych użytkowników i chętnie czytany. Automatycznie trafia on do Rankingu najciekawszych artykułów. Znajduje się tam tak długo, dopóki inna bardziej popularna treść go nie zastąpi.


Jeśli twój artykuł będzie bardzo aktualny lub ciekawie napisany, redakcja może go wyróżnić umieszczeniem na stronie głównej w sekcji Najlepsze artykuły.


Każdy użytkownik na ekooszczedni.pl posiada swój własny profil, który inni użytkownicy mogą przeglądać i komentować. W ten sposób możesz poznać nowe osoby i zacieśniać z nimi więzi. Mogą Was łączyć podobne problemy związane z budową domu czy rozwiązania zastosowane przez poszczególnych inwestorów. Dzięki profilom, jesteście bardziej rozpoznawalni i wyjątkowi. Dbajcie zatem o to, aby dane w profilach na bieżąco były aktualizowane.Najczęściej odwiedzane profile użytkowników pojawiają się w Rankingu najpopularniejszych użytkowników.


Jak pisać ciekawe i mądre artykuły?

Jeśli wybrałaś już temat, to warto sprawdzić przy pomocy wyszukiwarki, czy jakiś użytkownik nie zaczął już pisać artykułu na ten sam temat. Jeśli nie, możesz śmiało przystąpić do pisania. W każdej chwili możesz zapisać niedokończony artykuł i do niego wrócić w wolnej chwili. W międzyczasie inni użytkownicy mogą dokończyć Twój tekst. Będziesz wtedy jednym ze współautorów artykułu.
 

Tematy na artykuły możesz czerpać z własnych doświadczeń związanych z budowaniem obiektów energooszczędnych i pasywnych oraz z codziennych nawyków związanych z ekologicznym zachowaniem. Może Cię także zainspirować strona internetowa, program w telewizji, lub artykuł w gazecie. Pisz naturalnie na temat, na który masz wiedzę. Staraj się udzielić jak najwięcej praktycznych wskazówek i porad, aby inni użytkownicy mogli skorzystać z Twojej wiedzy. Staraj się dodać coś od siebie, swoje unikalne doświadczenia, przeżycia.


Przestrzegaj praw autorskich
Pisząc artykuły, publikując zdjęcia, czy filmy pamiętaj jednak, że każdy z tych materiałów ma swojego autora, którego prawa trzeba respektować. Jeśli korzystasz z innych artykułów zawsze podawaj linki do źródeł. Jeśli zamieszczasz zdjęcie, podaj imię i nazwisko lub pseudonim autora. Jeśli zdjęcia są zrobione przez Ciebie, podaj swoje imię i nazwisko. Publikując film innego autora, najlepiej korzystać z materiałów, które umieszczane są na serwisie www.youtube.pl. W ten sposób, podając link do filmu, automatycznie zostanie on zamieszczony na stronie ekooszczedni.pl


Kulturalne edytowanie
W każdym artykule może zdarzyć się błąd, pomyłka nieścisłość. Jeśli jest bardzo rażąca warto ją zmienić za pomocą funkcji Edycja. Pamiętaj że najlepiej dodawać swoją wiedzą, niż usuwać akapity, zdania lub słowa, które napisał inny użytkownik. Jeśli masz wątpliwości co do wiedzy zawartej w tekście, możesz zgłosić dany temat do eksperta lub do redakcji ekooszczedni.pl. Specjalista ustosunkuje się do Twojego pytania, sprawdzi i umotywuje wiedzę z kontrowersyjnego artykułu. Nie nadużywajmy jednak ich wiedzy do rozpatrywania oczywistych problemów. Wierzymy, że z wieloma problemami użytkownicy poradzą sobie sami. Zbyt często edytowany artykuł, zawsze trafia pod czujne oko grona redakcyjnego. Nie nadużywajmy tej funkcji do poprawiania sobie nawzajem przecinków.


Nowe pomysły

Chcemy na bieżąco rozwijać ekooszczedni.pl, dlatego bardzo liczymy się ze zdaniem użytkowników. Jeśli uważasz, że przydałyby się w serwisie nowe funkcje, albo masz pomysły na usprawnienie ekooszczedni.pl - podziel się z nami swoją opinią wysyłając ją na adres: redakcja@ekooszczedni.pl
 

Pamiętaj, że każdy pomysł jest dla nas cenny, chcemy aby każdy użytkownik czuł się prawdziwym współautorem/ współautorką naszego serwisu.

 


Podziel się:

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...