Pokrycia dachowe - naprawy przecieków

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-09-07 11:46:04

Pokrycia dachowe, nawet te solidnie wykonane, zużywają się, starzeją i ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Naprawę przeciekających dachów należy zacząć od lokalizacji miejsca przecieku zarówno od strony sufitu, jak i dachu.

 

Najlepiej rozpocząć od oględzin miejsc, gdzie mogą wystąpić typowe uszkodzenia pokryć np. pęknięcia starej papy, uszkodzenia mechaniczne powstałe np. przy odśnieżaniu dachu, rozszczelnienia dylatacji technicznych, nieszczelności i odkształcenia obróbek blacharskich na połączeniach blacharki z tynkiem oraz połączeń między elementami blacharki.


Do wykonania napraw dachów mogą okazać się np. produkty z szerokiej gamy Tytan Professional a w szczególności: masa szpachlowa asfaltowo-kauczukowa Abizol G, Uszczelniacze Dekarskie, Taśma Uszczelniająca Dekarska.


Abizol G to gęsta, plastyczna masa bitumiczna modyfikowana kauczukiem syntetycznym i zbrojona włóknami, przeznaczona do napraw uszkodzonych pokryć dachowych na wilgotnych i suchych powierzchniach, do podklejania papy, szpachlowania ubytków oraz prac dekarskich i uszczelniających w budownictwie. Powstałe powłoki są niezwykle elastoplastyczne i zdolne do niwelowania nawet znacznych ruchów podłoża.


Konserwacja pokryć bitumicznych
Żywotność pokryć dachowych z pap klasycznych, pap termozgrzewalnych, z mas asfaltowych itp. można wydłużyć przez dokonywanie regularnych przeglądów, napraw i konserwacji lub regeneracji.
Kiedy i jak często wykonywać prace konserwacyjne? Pokrycia wykonane z pap klasycznych i termozgrzewalnych niemodyfikowanych wymagają konserwacji już po 2 latach eksploatacji. Jednakże stosowane w ostatnich latach lepsze jakościowo papy oraz nowoczesne preparaty konserwujące pozwalają na przeprowadzenie pierwszej konserwacji dopiero po 4 latach.
 

Do wykonywania konserwacji bitumicznych hydroizolacji dachów w gamie produktów Tytan Professional polecane są: Dacholeum na bazie rozpuszczalników oraz preparat na bazie wody – Disprobit. Dacholeum to masa asfaltowa modyfikowana kauczukiem syntetycznym, która głęboko wnika w papę ponownie ją uelastyczniając. Disprobit to masa asfaltowo-kauczukowa, która nie zawiera rozpuszczalników organicznych i nie uszkadza styropianu. Obydwie masy tworzą powłoki o dużej odporności na spękania powstające na skutek działania mrozów i odwilży.
 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Selena S.A.

 

 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...