Oświetlenie - oblicz ile możesz zaoszczędzić

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-07-20 12:34:30

 

Firma Osram przygotowała niezwykle ciekawą aplikację. Pozwala ona wyliczyć m.in. oszczędności jakie uzyskamy zamieniając tradycyjne żarówki na energooszczędne źródła światła. Zobacz jak prosta zamiana wpłynie na obniżenie zużycia i kosztów energii oraz redukcję emisji CO2.

 

Stale rosnące koszty energii elektrycznej oraz globalne zmiany klimatu coraz bardziej uświadamiają nam, jak ważne jest oszczędzanie energii. Niestety, konsumenci wciąż nie mają jeszcze wystarczającej wiedzy na temat korzyści, jakie płyną z zastosowania energooszczędnych produktów. Z pomocą przychodzi jednak aplikacja „Energooszczędny dom”.

 

Sprawdź czy Twój dom jest energooszczędny

Pozwala ona, przy wsparciu trójwymiarowej grafiki, wybrać i zastosować w poszczególnych pomieszczeniach preferowane przez nas źródła światła. Dzięki wbudowanemu kalkulatorowi zobaczymy również jaką oszczędność uzyskamy w wyniku zamiany produktów – mamy zresztą do wyboru bardzo szeroką ich gamę. Co ciekawe, takie wyliczenia możemy zobaczyć zarówno w przypadku poszczególnych pomieszczeń, jak również całego mieszkania. Dodatkowo mogą one dotyczyć oszczędności uzyskanych w okresie od 1 roku do 10 lat – co jeszcze bardziej uzmysłowi nam jak wiele możemy zyskać.

 

- Firma Osram edukując konsumentów w kwestii zalet płynących ze stosowania energooszczędnych rozwiązań wprowadziła aplikację „Energooszczędny dom”. Dzięki niej każdy w prosty sposób może przekonać się, jakie korzyści niesie za sobą zamiana tradycyjnych źródeł światła na energooszczędne oraz jaki ma to wpływ na nasz domowy budżet czy środowisko naturalne – podkreśla Magdalena Bogusz, Marketing Manager firmy OSRAM.

 

Aplikacja „Energooszczędny dom” jest dostępna na stronie internetowej www.osram.pl/energooszczedny_dom

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Osram Sp. z o.o.


 


Podziel się:

Zobacz video o podobnej tematyce

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (1)

Awatar użytkownika milka

milka

napisał komentarz

24.11.2014, 12:38

Energooszczedne żarówki to jedno, a tansze rachunki za prąd to drugie. My w domu staramy się robić wszystko, mamy energooszczędne urządzenia, zmieniliśmy ostatnio dostawce pradu przez lepsza oferta pl i staramy się nie zużywać energii gdy nie ma takiej potrzeby. Ale nie dałabym się zwariować z tym oszczędzaniem do tego stopnia by siedzieć w zimie o świeczce.

Zaloguj się, aby komentować artykuły...