Okna PCV - trwałe piękno

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2010-02-18 19:33:44

Wszyscy znamy zalety okien z PCV – są trwałe, ciepłe i praktyczne pod względem utrzymania. Atuty PCV to wysoka wytrzymałość na czynniki pogodowe i chemiczne, trwałość, szczelność i co także ważne brak potrzeby ich malowania.

 

Na przykład profile z serii Corona, wykonane z wysokoudarowego PCV (PVC-U) zostały tak zaprojektowane, by zapewnić użytkownikom odpowiedni komfort cieplny, ochronę przed hałasem oraz bezpieczeństwo przy wysokich walorach estetycznych i użytkowych.

 

Ciepło na lata
Okna z serii Corona cechują się korzystnymi współczynnikami przenikania ciepła przy wąskim widoku ram okiennych i małej głębokości zabudowy stabilnych profili, umożliwiających wykonywanie nawet bardzo dużych okien. W przypadku standardowych okien z lat 80 i 90-tych współczynnik przenikania ciepła sięga wartości 2,8 W/m2K i to przy założeniu, że są one nadal szczelne. W wersji Corona SI 82 analogiczny współczynnik przenikania ciepła Uw dla całego okna może być mniejszy nawet od 0,8 W/m2K. Już przy zwykłej szybie zespolonej o współczynniku przenikania ciepła równym 1,0 W/m2K i wysokich standardach izolacyjności cieplnej, jakie spełnia system Corona SI 82, straty energii cieplnej w domu o powierzchni 180 m2 wynikające z zastosowania tego systemu ulegną zmniejszeniu o blisko 20%. Zastosowanie szyb o lepszych parametrach cieplnych może sprawić, że zysk energetyczny będzie jeszcze większy, jednak tylko pod warunkiem zastosowania odpowiednio ciepłych profili okiennych. Okna Corona SI 82 mogą być stosowane w domach wysokoenergooszczędnych, a nawet pasywnych, gdzie wszystkie przegrody muszą spełniać rygorystyczne warunki ochrony cieplnej i wszędzie tam, gdzie oszczędność energii i pieniędzy jest istotna. Kluczem do osiągnięcia tak dobrych wyników są zoptymalizowane sześciokomorowe profile o ulepszonym uszczelnieniu w strefie uszczelki środkowej i krawędzi szyby.
 

 

Fot. Schüco International Polska Sp. z o.o.

 

Z reguły kosztem dodatkowej izolacji profili jest ograniczenie powierzchni szyby, a w rezultacie dostępu światła i widoku. Dzięki ograniczonej powierzchni profilu, okna Corona CT 70 i SI 82 zapewniają optymalne oświetlenie pomieszczeń, w których są zamontowane. Naturalne światło, przenikające przez przeszklone powierzchnie w domach jest najzdrowsze dla ludzkiego oka i ma ogromny wpływ na poprawę samopoczucia. Okna wykonane w technologii Corona SI 82 mogą być znacznie większe od innych okien i mimo to nie powodować dodatkowych start ciepła. W porównaniu do obecnych standardowych okien o współczynniku przenikania ciepła Uw=1,4 W/m2K zastosowanie okien Corona SI 82 nawet ze zwykłą szybą zespoloną (Uw=1,1 W/m2K) pozwala zwiększyć powierzchnię okna o 30% przy tym samym zużyciu energii. Profile tych okien dostępne są w różnych wersjach, łączących w sobie elegancję z wysokimi cechami użytkowymi. Zoptymalizowane uszczelnienie zapobiega występowaniu przeciągów nawet przy bardzo mocnym wietrze. Płynna, lekko wklęsła geometria skrzydła umożliwia uzyskanie optymalnego podziału skrzydła i ramy, co podkreśla atrakcyjność oraz lekkość konstrukcji okna, zaś profile stają się optycznie jeszcze węższe.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Schüco International Polska Sp. z o.o.

 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...