Okiennice przesuwne - ochrona przeciwsłoneczna

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2010-02-18 13:24:30

Sposób, w jaki oddziaływanie promieni słonecznych wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniach jest aspektem decydującym o funkcjonalności budynku. Okiennice przesuwne pozwalają dobrać poziom ochrony przeciwsłonecznej do indywidualnych potrzeb, przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych.

 

 

Okiennice przesuwne Schüco ALB, Fot. Schüco


Dostęp światła naturalnego do pomieszczeń ma ogromne znaczenie w nowoczesnym budownictwie. Pozwala ono oszczędzać energię elektryczną na oświetlenie i stanowi nieodzowny czynnik dobrego samopoczucia ludzi. Nadmiar energii pochodzącej z promieni słonecznych może jednak spowodować przegrzewanie budynku, a w konsekwencji doprowadzić do podwyższenia kosztów wentylacji i chłodzenia. Zewnętrzne okiennice przesuwne Schüco rozwiązują kompleksowo problem intensywnego nasłonecznienia już na etapie projektowania powłoki budynku. Możemy zaplanować drobiazgowo system okiennic dopasowanych pod względem estetycznym do najbardziej wyrafinowanych fasad.
 

                                                                                                            

                                                                                                     

   Dokładnie tyle światła, ile potrzeba

Trzy typy rozwiązań okiennic przesuwnych Schüco ALB, Fot. Schüco

Bez względu na wymagany stopień ochrony przeciwsłonecznej oraz położenie budynku względem stron świata, aluminiowe okiennice ALB zapewniają maksymalny komfort użytkowania. System składa się z szyny jezdnej i prowadzącej oraz skrzydeł przesuwanych równolegle do czoła fasady. W skrzydłach mogą być zamontowane na stałe trzy typy wypełnień: schodkowe nieprzezierne i lamelowe o stałym lub zmiennym kącie nachylenia, zależnie od wymagań dotyczących przezierności, czy ochrony przed  podglądaniem. Prosta budowa modułowa pozwala na zamontowanie nawet czterech skrzydeł o wysokości do 4 metrów. Ruchome elementy można przesuwać do dowolnego położenia, co pozwala użytkownikom na samodzielne decydowanie o poziomie doświetlenia pomieszczenia. Przesuwne okiennice ALB, zaopatrzone w cichobieżny system jezdny, mogą być obsługiwane ręcznie lub w sposób zautomatyzowany. Są wyjątkowo łatwe w użytkowaniu i odporne na warunki pogodowe dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości aluminium.

 

 Przykład budynku apartamentowo –biurowego wyposażonego w system okiennic przesuwnych Schüco ALB, Fot. SchücoLBElegancki element dekoracyjny
Okiennice przesuwne ALB stanowią atrakcyjne wizualnie uzupełnienie fasady w przypadku budownictwa publicznego i mieszkaniowego. Ponadczasowe wzornictwo oraz nowoczesny wygląd nadają każdemu budynkowi indywidualny charakter. Niewielka głębokość zabudowy oraz smukłość konstrukcji sprawiają, że systemy okiennic przesuwnych będą harmonijnie współgrać z fasadą, stanowiąc jednocześnie niepowtarzalny element zdobniczy. Oprócz kształtowania wyglądu okiennic poprzez dobór wypełnień, firma Schüco oferuje również powierzchnie anodowane lub lakierowane w bardzo szerokim wyborze kolorów.

 


 

 

                                                                         

 
 
 
 
 
 
Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:

 

Zautomatyzowane osłony okienne

 

Żaluzje i okiennice

 

 
 
 
 
 
 

 

 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...