Ogrzewanie nadmuchowe (powietrzne) - wielofunkcyjność

Ogrzewanie nadmuchowe ( powietrzne ) to system, który realizuje wiele funkcji, dzięki czemu zastępuje kilka niezależnych instalacji w domu. Pozwala to na znaczne oszczędności inwestycyjne i eksploatacyjne.

 

1 Nawilżacz nawilża suche powietrze w zimie.

 

2 Parownik umożliwia aby czynnik odbierał ciepło lub zimno ( w zależności od pory roku ) z powietrza przepływające przez jej powierzchnię.

 

3 Piec Nadmuchowy w zależności od wybranego źródła ciepła kondensacyjny piec gazowy lubpompa ciepła. Serce systemu nadmuchowego, zapewnia najwyższy komfort użytkowania przy najniższych kosztach eksploatacji.

 

4 Filtr powietrza poprawia jakość powietrza poprzez usuwanie wszelkich zanieczyszczeń jak kurz, pyłki roślin a nawet roztocza.

 

5 Bakteriobójcza lampa UV dla wymagających niemal sterylnego powietrza, lampa UV eliminuje wirusy i bakterie.

 

6 Sterownik Infinity™ interfejs użytkownika kontrolujący pracę całego systemu. Sterowniki Infinity są jedynymi na rynku pozwalającymi na kontrolę temperatury, wilgotności, jakości powietrza i intensywności wentylacji.

 

7 Rekuperator pozwala na odzysk ciepła z powietrza wentylacyjnego, szczególnie polecany w dużych domach lub ogrzewanych drogim medium.

 

8 Pompa powietrze - powietrze z funkcją klimatyzacji zapewnia centralną klimatyzację całego budynku oraz ogrzewanie domu ze sprawnością do 380%. COP = 3,79

 

9 Samonośne przewody powietrzne system kanałów nawiewnych i wywiewnych w technologii płyt izolacyjnych zapewniającej super cichy przesył powietrza i doskonałą izolację termiczną.

 

Dostępne media grzewcze:

 

- gaz ziemny, gaz płynny

 

- pompa ciepła

 

- energia elektryczna

 

Źródło: Polski Komfort Sp. z o.o.

 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (1)

Awatar użytkownika mirek32

mirek32

napisał komentarz

07.10.2012, 09:45

Rośnie akcyza i ceny paliw coraz bardziej zastanawiam się nad montażem pieca na pellety. Jesteśmy w trakcie wyboru instalacji i szukamy alternatywy dla pieców olejowych. Czy ktoś korzysta z takiego systemu ?

Zaloguj się, aby komentować artykuły...