Ochrona drewnianych konstrukcji

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-11-01 08:28:58

Przyroda chroni to, co najcenniejsze – duszę i ciało drzewa, otulając je korą.  Ale co robić, gdy drzewo staje się drewnem? Jak je ochronić, by przetrwało lata?
 

Drewniane altany, płoty, pergole, mniejsze i większe elementy dekoracyjne – wszystkie te elementy są codziennie narażone na destrukcyjne działanie zmiennych warunków atmosferycznych. By mieć pewność, że na długo zachowają swoje walory i właściwości, należy zapewnić im skuteczną i trwała ochronę. W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy dostępnych na rynku środków ochrony i dekoracji drewna.

 

Na przykład Drewkorn Forte to nowoczesny produkt zawierający Teflon® surface protector, który – tak jak kora drzewo - chroni drewno przed wnikaniem wilgoci pochodzącej z opadów atmosferycznych i powietrza, zabezpiecza przed wypłukiwaniem substancji ochronnych, powoduje szybkie spływanie wody z powierzchni oraz zabezpiecza włókna drewna przed rozpadem pod wpływem promieniowania UV. Starannie dobrany skład impregnatu sprawia, że głęboko wnika on w pory drewna. Dodatkowe składniki zawarte w produkcie. zapewniają kompleksową ochronę malowanych elementów: przed biokorozją spowodowaną grzybami domowymi, sinizną, a także przed owadami – technicznymi szkodnikami drewna. Drewkorn Forte jest łatwy w aplikacji - znakomicie nadaje się do samodzielnego stosowania. Impregnat nie tworzy lakierowanej powłoki, ale nadaje malowanym elementom eleganckie matowe wykończenie, dopełnia koloryt podłoża oraz podkreśla naturalną fakturę słojów.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

 

 

 


Podziel się:

Zobacz video o podobnej tematyce

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...