Naprawa popękanego tynku

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-07-20 12:36:35

Tynk jest nie tylko kolorowym wykończeniem elewacji, ale przede wszystkim chroni ściany przed niszczeniem. Aby spełniał swoją funkcję przez długie lata, co jakiś czas musimy robić jego przegląd i uzupełniać ubytki.

 

Rysy i pęknięcia tynku są nie tylko nieestetyczne, ale stanowią przyczynę dalszych uszkodzeń budynku. Ułatwiają one wnikanie wody w konstrukcję, a co za tym idzie - osłabiają ją. Przesiąknięty wilgocią mur nie izoluje w prawidłowy sposób, jest podatny na uszkodzenia spowodowane przez mróz, glony i grzyby. Skutecznym rozwiązaniem tych problemów jest stworzony specjalnie do uszczelniania, spoinowania i uzupełnienia ubytków w murach i fasadach - Akryl do fasad Tytan Professional.

 

Fasady bez pęknięć
Akryl do fasad Tytan Professional może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, gdyż wilgoć oraz wahania temperatury nie zmieniają jego właściwości. Posiadając idealną przyczepność do powierzchni porowatych uszczelniacz ten sprawdza się przy wypełnianiu rys, pęknięć i spoin w murach i fasadach. Możemy nim uszczelnić ościeżnice drzwiowe, ramy okienne, parapety czy balustrady. Używając Akrylu do fasad z powodzeniem zafugujemy przestrzenie między murem a listwami przypodłogowymi, schodami, sufitem i gniazdkami.

 

Przed nałożeniem Akrylu musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Należy ją oczyścić z kurzu, rdzy, oleju, smaru oraz odtłuścić. Tynk i beton można lekko zwilżyć wodą dla polepszenia przyczepności uszczelniacza. W tym celu na uszkodzoną powierzchnię warto także nanieść podkład gruntujący. Akryl do fasad układamy za pomocą wyciskaczy mechanicznych lub pneumatycznych bezpośrednio z kartuszy 310 ml. Po pełnym utwardzeniu uszczelnioną powierzchnię można malować.

 


Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z :
Selena S.A. 


Podziel się:

Zobacz video o podobnej tematyce

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...