Montaż i wyposażenie ogrodu zimowego

ocena: 12345

tagi artykułu: projektuję, urządzam, ogród

ostatnia edycja: 2010-02-16 19:21:33

Zimą w Polsce na nadmiar słońca nie możemy narzekać. Ogród zimowy to dobry pomysł na zatrzymanie lata w Twoim domu. Rozwiązanie to powala nam cieszyć się zielenią i kwiatami przez cały rok. Duża dostępność rozwiązań pozwala nam na zaprojektowanie ogrodu naszych marzeń. Elegancki styl ze znakomitą techniką gwarantują długotrwałą jakość. System przesuwny ogrodów zimowych pozwala nam mieszkać bliżej natury bez utraty miejsca.To oaza pod szkłem dla ludzi i roślin od wiosny do zimy.
 

Wygląd zewnętrzny
Charakterystyczny i atrakcyjny profil poprzeczny nadający wyróżniającą się z otoczenia sylwetkę wyrobu w kształcie łuku. Całkowite przeszklenie zewnętrznych powierzchni ścian z rozsuwanym dachem i przesuwanymi drzwiami.

 

Elementy ogrodu zimowego

  • Moduły powtarzalne z przesuwnymi ściankami o szer.1 m

  • Segmenty kopuły

  • Ścianki boczne z drzwiami przesuwnymi lub bez drzwi

 

Użytkowanie
Przesuwanie elementów szklanych / w górę i dół / daje wiele możliwości :

 

  • podnosząc dolne elementy z zamkniętej konstrukcji pozostawiamy tylko zadaszenie czyniąc powierzchnię dolną wyjściem na resztę balkonu, tarasu lub do ogrodu, około metrowe odstępy między framugami czynią powierzchnię dostępną na całej długości,

  • opuszczając górne elementy uzyskujemy powierzchnię całkowicie otwartą od góry z możliwością korzystanią z kąpieli słonecznych równocześnie stanowiącą osłoną od wiatru,

  • połączenie przestrzenne z ogrodem przez podniesienie wszystkich szyb dolnych.

  • optymalne efekty wietrzenia przez możliwość przesuwania szyb,

  • zimą, w ciepłe dni, zgromadzoną energię pochodzącą z promieni słonecznych można wykorzystać do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, wystarczy otworzyć drzwi ,gdy świeci słońce.

     


Posadzka dowolna. Możliwość założenia instalacji elektrycznej i grzewczej. Wskazane jest zamontowanie zacienienia wewnątrz ogrodu zimowego co uprzyjemni korzystanie w słoneczne dni.

 

Konstrukcja
Lekka konstrukcja ogrodów zimowych Gracja wykonana jest wewnątrz z łuków z drzewa klejonego, które to emanują naturalnością i ciepłem, oferując dobrą izolację wykluczają skraplanie się wody na konstrukcji drewnianej. Do zewnętrznej powierzchni elementów łuków drewnianych montowane są prowadnice aluminiowe, które stanowią dobrą izolację drewna przed wpływami atmosferycznymi. Konstrukcja ogrodów zimowych wykonana jest z materiałów ekologicznych, elementy nośne z łuków drewnianych z drewna klejonego. Reflektuje ono naturalnością i ciepłem, oferuje dobrą izolację co wyklucza skraplanie się wody na konstrukcji drewnianej. Zewnętrzna powierzchnia elementów łuków drewnianych to prowadnice aluminiowe, które stanowią dobrą izolację drewna przed wpływami atmosferycznymi . Szkło organiczne / Polimetakrylan Metylu , Poliwęglan / grubości 4mm bezbarwne lub przydymiane. Prowadnice i inne łączniki przesuwnych szyb oraz elementy drzwi przesuwnych z kształtowników aluminiowych anodowanych lub proszkowanych w kolorze naturalnym .Uszczelki gumowe i włoskowate. Na życzenie klienta duża dostępność kolorów i gatunków szkła organicznego inne kolory malowania drewna i kształtowników aluminiowych.

 

Wypełnienie
Płyty ze szkła organicznego stosowane przez firmę Gracja są 200 razy odporniejsze na uderzenia od szkła i posiadają gwarancję bezpieczeństwa. Płyty ze szkła organicznego to nie tylko odporność udarowa, ale również właściwości termiczne, które pozwalają na zredukowanie kosztów na ogrzewanie budynku oraz ciężar, który jest o połowę mniejszy aniżeli ciężar szkła.

 

Wentylacja
Ogród zimowy żyje z dobrego systemu wietrzenia. Żeby uniknąć mocnego nagrzania w domu w ciągu letnich miesięcy jest bardzo ważne skuteczne wietrzenie w zakresie dachu. Przy naturalnym wietrzeniu wykorzystuje się zasady fizykalne termicznego wyporu, to znaczy że ciepłe powietrze unosi się do góry i może być odprowadzane poprzez lekkie opuszczenie górnej szyby. Ważne jest przy tym aby z dołu napływało świeże powietrze.

 

Dodatkowe wyposażenie Fot. Gracja Sp. z o.o.
Przed uniknięciem nadmiernego nasłonecznienia istnieje możliwość zainstalowania wewnątrz ogrodu zimowego żaluzji w różnych kolorach. Żaluzje mogą być sterowane ręcznie lub mechanicznie. Istnieje też możliwość zainstalowania markizy na zewnątrz.Ogród zimowy użytkowany przez cały rok wymaga odpowiedniego ogrzewania. Najlepiej zastosować ogrzewanie elektryczne wpuszczone w podłogę wzdłuż ścian zewnętrznych ogrodu i przykryte kratką. Tworzą one zaporę cieplną tuż przed powierzchnią szklaną. Można zainstalować w ogrodzie zimowym kominek otwarty lub piecyk metalowy.

 

Cechy szczególne
Ogrody zimowe Gracja w zależności od potrzeby i życzenia klienta pasują na balkony, tarasy i dachy. Jest to konstrukcja nie wymagająca dodatkowego fundamentu.


 

 

Redakcja ekooszczedni. pl na podstawie materiałów z:
Gracja Sp. z o.o.


 


Podziel się:

Zobacz video o podobnej tematyce

Zobacz galerie użytkowników związane z tematem

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...