Oszczędność nowej Generacji

Aktualnie oglądasz dokument z wersji 1. Najnowsza wersja dokumentu to 6. Przejdź do aktualnej wersji

ostatnia edycja: 2009-09-03 12:22:12

Wraz z początkiem kwietnia na rynku pojawiły się lodówki nowej Generacji 2009. Najwyższe klasy energetyczne i nowoczesne rozwiązania techniczne wykorzystane przy ich konstrukcji i produkcji sprawiają, że mamy możliwość kupienia produktów, które gwarantują niskie rachunki i wygodę użytkowania.

Lodówki nowej generacji to jakość, komfort użytkowania i oszczędność pieniędzy, bowiem za sprawą najwyższych klas energetycznych jedną z podstawowych cech tych lodówek jest niskie zużycie energii. Klasa energetyczna jest jednym z ważniejszych parametrów określających sprzęt chłodniczy. Niewiele urządzeń w gospodarstwie domowym pracuje bez przerwy, tak jak lodówka. Wysoka energooszczędność w tym przypadku, to nie tylko mniejsze opłaty za energię elektryczną, ale także przejaw troski o środowisko naturalne. Amica pamięta o tym na co dzień, uwzględniając działania proekologiczne na każdym etapie życia produktu: od etapu projektowania, przez produkcję i eksploatację, na edukacji ekologicznej kończąc.

Wszystkie lodówki Generacji 2009 dostępne są w klasie energetycznej A+, a wybrane modele nawet A++, która jest najwyższą dostępną klasą efektywności energetycznej. By lepiej zrozumieć, co daje zmiana lodówki na energooszczędną, wystarczy uświadomić sobie, że lodówka w klasie A++ zużywa do 45% mniej energii elektrycznej w porównaniu do lodówki w klasie A. Na tym jednak nie koniec oszczędzania. W lodówkach Generacji 2009 są dostępne funkcje, które nie tylko pomagają oszczędzać energię, ale także ułatwiają ich eksploatację. Na przykład włączenie funkcji ECO sprawia, że optymalna temperatura w chłodziarce i zamrażarce dobierana jest automatycznie. Z kolei funkcja Wakacje umożliwia zmniejszenie zużycia energii elektrycznej podczas dłuższej nieobecności w domu. Wybór tej funkcji powoduje, że w lodówce utrzymywana jest stała temperatura 12 °C, która zapobiega rozwojowi mikroorganizmów i wydłuża czas eksploatacji urządzenia. Tak więc zmiana oferty w zakresie sprzętu chłodniczego stała się okazją do promocji rozwiązań, które wkrótce zaczną powszechnie obowiązywać na rynku.

Oprócz niezwykle ważnych klas energetycznych A+ i A++ warto zwrócić uwagę także na dostępne w większości modeli sterowanie elektroniczne oraz funkcje Superzamrażania i Superchłodzenia. Wykorzystanie elektronicznego sterowania nie tylko pozawala na precyzyjną regulację temperatury osobno dla chłodziarki i zamrażarki, ale także sprawne zarządzanie wieloma praktycznymi funkcjami. Dzięki Superchłodzeniu można szybko schłodzić duże ilości produktów, co zapewni zachowanie smaku, zapachu i wszystkich wartości odżywczych. Po osiągnięciu założonej temperatury funkcja wyłącza się automatycznie. Superzamrażanie to błyskawiczny sposób mrożenia skracający do minimum czas zamrażania, dzięki czemu żywność nie traci swoich walorów odżywczych. Funkcji tej można używać w dwojakim trybie: 24- lub 48-godzinnym. Po upływie założonego czasu pracy funkcja ta wyłącza się automatycznie.

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów:
Amica Wronki S.A.