Koszenie w zgodzie z naturą

ocena: 12345

tagi artykułu: mieszkam, ogród

ostatnia edycja: 2010-06-18 19:00:50

Do pielęgnacji niewielkiego, przydomowego trawnika nie jest konieczne używanie kosiarki spalinowej czy elektrycznej. W zupełności wystarczy cicha, napędzana jedynie siłą ludzkich mięśni kosiarka ręczna.
 

Koszeniu niedużego trawnika przy posesji nie musi towarzyszyć hałas, konieczność dolewania benzyny i wiele metrów kabla zasilającego prowadzącego z domu do ogrodu. Na przykład za sprawą ręcznej kosiarki Stiga Handyclip czynność ta może okazać się ciekawym sposobem na aktywny wypoczynek i spędzenie czasu na świeżym powietrzu, łączącym przyjemne z pożytecznym.

 

Ręcznie czyli ekonomicznie.


Nowa, ręczna kosiarka Stiga Handyclip to proste w obsłudze narzędzie przeznaczone do regularnego koszeniaKosiarka ręczna StigaHandyclip.foto.Stiga niewielkich połaci niewysokiej trawy. Noże tnące umieszczone w mocnej, stalowej obudowie koszą jednorazowo obszar o szerokości 40 cm. Ruch obrotowy osadzonych poziomo, lekko skręconych noży tnących przenoszony jest z kół kiedy pchamy kosiarkę do przodu. Warto tu dodać iż cięcie taką kosiarką jest bardzo precyzyjne i można je porównać do cięcia nożyczkami. Praca kosiarką nie wymaga większego wysiłku, ponieważ waży ona zaledwie 8,5 kg. Urządzenie nie emituje hałasu, dzięki czemu przycinanie trawy nie jest uciążliwe dla domowników i sąsiadów. Kosiarka jest wygodna w obsłudze, nie wymaga dolewania benzyny czy prowadzenia kabli zasilających przez cały ogród oraz jest przyjazna dla środowiska. Podczas pracy nie zużywa energii elektrycznej ani nie wydziela spalin. Kosiarka ta jest także bardzo ekonomiczna ponieważ jej eksploatacja nie wiąże się z żadnymi kosztami.

 

 

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z firmy:
GGP Polska sp. z o.o.

 

 


Podziel się:

Zobacz video o podobnej tematyce

Zobacz galerie użytkowników związane z tematem

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...