Jak można oszczędzać energię sprzątając

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-11-13 17:33:10

 

W naszym codziennym życiu używamy wielu urządzeń sprzątających, które wykonując często nielubiane przez nas czynności, same muszą być konserwowane. Zadbaj, aby ich działanie pozostało wydajne i energooszczędne.


Czy wiesz, że...
W samej tylko Wielkiej Brytanii pralki, zmywarki oraz pozostałe urządzenia wykorzystywane podczas sprzątania zużywają rocznie energię wartą 800mln funtów, co powoduje emisję 5 milionów ton CO2 do atmosfery.


Pamiętaj!


• Staraj się zapełniać zmywarkę przed jej włączeniem lub używaj trybu ekonomicznego (dla zmywarek posiadających takowy). Oszczędzisz sporo.


• Usuń resztki jedzenia, ale nie opłukuj naczyń przed włożeniem ich do zmywarki - to strata czasu, wody, energii. Nowoczesne urządzenia wcale tego nie wymagają.


• Jeśli zmywasz ręcznie, zwróć uwagę na kapanie wody z kranu. Eliminacja tego oszczędzi Ci nerwów i kosztów za ok. 300litrów wody na rachunku.


• Regularnie wymieniaj worki w odkurzaczu. Zapchane urządzenie nie pracuje tak wydajnie, co zwiększa zużycie energii, a Twoje podłogi wcale nie będą świecić przykładem ( czystości).


• Tam, gdzie to możliwe używaj miotły - wraz z czystym mieszkaniem zyskasz na zdrowiu.


• Sprzątaj za dnia. Przy naturalnym świetle zobaczysz wszystko dokładniej, a wyłączenie żarówek zmniejszy rachunki.


• Regularnie czyść klosze i abażury lamp i żyrandoli. Zyskasz efekt rozświetlenia pomieszczenia. Wraz z piękniejszym oświetleniem przyjdzie dobry humor.


• Segreguj śmieci. Recykling jest wydajniejszy niż spalanie.


Lubisz, nie lubisz, sprzątać trzeba. Dbając o swoje cztery kąty, możesz zadbać także o czystość Ziemi. Nie zanieczyszczaj sprzątając.
 

Źródło: www.oszczedzajsrodowisko.pl
 

Przeczytaj inne artykuły związane z tą  tematyką: 

 

Jak można oszczędzać energię pracując

 

Jak można oszczędzać energię odpoczywając  w domu

 

Jak można oszczędzać energię  robiąc pranie

 
 
 
 

Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (1)

Awatar użytkownika justyna1

justyna1

napisał komentarz

21.10.2009, 16:38

Bardzo fajne porady, chciałam jeszcze dodać fajną poradę na temat prasowania. Jestem mamą 2- miesięcznego dziecka. Jak wie każda mama prasując ubranka dla dziecka bardzo dużo czasu zajmuje zapinanie i skladanie małych ubranek. Od niedawana nie skladam i nie zapinam ubranek w czasie prasowania kiedy włączone jest żelazko. Skladaniem i zapinaniem ubranek zajmuję się na koniec jak już mam wyłączone żelazko. Każdy wie, że prasowania z małego dziecka jest bardzo dużo, średnio zaoszczedzam na energi ok 30/ 40 minut przy każdym prasowaniu x średnio 3 prasowania w ciągu tygodnia co daje nam dużą oszczędność energii i pieniędzy w skali miesiąca.

Zaloguj się, aby komentować artykuły...