Jak można oszczędzać energię śpiąc?

ocena: 12345

tagi artykułu: agd i rtv, oświetlenie, mieszkam, dom

ostatnia edycja: 2010-02-14 18:44:36

Spanie, cóż za przyjemność! Jednak wydaje się, że wyklucza ono większość aktywności, również tych związanych z oszczędzaniem energii. Cóż można robić we śnie, żeby zaoszczędzić energię?? Można zrobić naprawdę wiele.

 
Czy wiesz, że...
Człowiek przesypia około 1/3 życia. W tym czasie może znacznie ograniczyć zużywanie energii elektrycznej.


Pamiętaj!


• Nie śpij przy włączonym telewizorze, radiu czy komputerze. Nawet jeśli lubisz w ten sposób zasypiać nie zapomnij o funkcji automatycznego wyłączania. Zaoszczędzisz energię i pozwolisz swojemu organizmowi efektywniej wypocząć w ciszy.


• Staraj się wyłączać na noc funkcję stand-by we wszystkich urządzeniach domowych.


• Nie zapominaj o zmniejszeniu temperatury przed pójściem spać. Nie martwiąc się o przyszłość Ziemi, zagwarantujesz sobie zdrowy sen. Temperatura otoczenia, która zapewni Ci najlepszy sen to 14-18 stopni C.


• Staraj się używać klimatyzatora jak najrzadziej. W czasie letniej nocy otwórz szeroko okna i pozwól chłodnemu powietrzu wypełnić sypialnię, w dzień zamknij szczelnie okna i zasuń zasłony.


• Upewnij się, że wszystkie niepotrzebne światła są wyłączone. Te, które muszą być włączone (np. w pokoju dziecka lub na zewnątrz domu) niech mają żarówki energooszczędne, diody LED lub czujniki ruchu. Ilość światła emitowanego przez świetlówkę o mocy 14W lub diody LED o mocy 6W, odpowiada tradycyjnej żarówce o mocy 60W. Nowoczesne źródła światła ograniczają zatem zużycie energii oraz koszty, od 4- w przypadku świetlówek, do 10 razy – diody LED. Ponadto mają one o wiele dłuższą żywotność niż żarówki wolframowe.

 


Okazuje się, że każda pora dnia jest dobra na ograniczanie zużycia energii! Wyrób w sobie dobre nawyki i śpij spokojnie jednocześnie oszczędzając.
 

 

Źródło: www.oszczedzajsrodowisko.pl


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...