Jak można oszczędzać energię pracując

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2010-02-14 18:14:24

 

Wiesz już jak oszczędzać w trakcie wykonywania drobnych domowych czynności. Zabierz się do działania również w swoim miejscu pracy, we własnej firmie. Niewielkie kroki prowadzą do wielkiego celu.

 

Czy wiesz, że...
Plagą zachodnich państw jest notoryczne nie wyłączanie komputerów (pozostawianie ich w stanie czuwania) po opuszczeniu stanowiska pracy. Każdy taki zahibernowany komputer w czasie wszystkich weekendów w roku "pożera" energię wartą 63 funty..

 

Rachunek jest prosty.

 

Pamiętaj!


• Używaj laptopów jeśli tylko możesz. W porównaniu do komputerów klasy PC zużywają one do 90% prądu mniej. Ponadto nie zajmują tyle miejsca, dzięki czemu Twoi pracownicy mają więcej przestrzeni dla siebie.
Podobny zysk energii uzyskujemy w przypadku używania drukarek atramentowych zamiast laserowych.


• Używaj tylko takich wygaszaczy monitora, które go wyłączają. Inne będą po porostu bezużyteczne, gdyż nowoczesne monitory nie potrzebują zabezpieczenia przed nierównomiernym wypalaniem (zużywaniem).


• Drukuj dwustronnie, a gdzie to możliwe wysyłaj maile zamiast faksów. Zaoszczędzisz na papierze i prądzie.


• Wyłączaj światło, gdy jest gorąco. Sztuczne oświetlenie może podnieść temperaturę w pomieszczeniu nawet o kilka stopni.


• Zadbaj o to, by w Twojej firmie oświetlenie składało się głównie z nowoczesnych źródeł światła. Zwiększ to maksimum liczbę niezależnych stref włączania światła.


• Zrezygnuj z ciemnych kolorów ścian. Jasne kolory nie pochłaniają światła, dzięki czemu wnętrze wydaje się jaśniejsze pomimo mniejszych nakładów na oświetlenie.


Jeśli prowadzisz własną firmę nie musimy Cię chyba długo namawiać do oszczędzania. Pamiętaj, że warto wziąć odpowiedzialność za to, co dzieje się wokół Ciebie. Starajmy się racjonalnie korzystać z energii elektrycznej i wody także w miejscu pracy.
 

Źródło: www.oszczedzajsrodowisko.pl

 

Przeczytaj inne  artykuły związane  z tą  tematyką:

 

 

Jak efektwnie korzystać ze sprzętu RTV i komputerowego

 

Jak efektywnie korzystać z  komputera i drukarki

 

Monitory

 

Laptopy

 
 

 

 
 
 


 


Podziel się:

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...