Jak można oszczędzać energię dbając o siebie?

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-07-20 12:36:26

 
Często nie zdajemy sobie sprawy, że przy codziennych czynnościach takich jak kąpiel czy mycie zębów możemy zadbać nie tylko o siebie, ale także o naszą planetę. A pole do popisu (oszczędzania) jest tym większe, że niektóre z nich wykonujemy kilka razy dziennie.


Czy wiesz, że...
Oszczędność, którą można by uzyskać dzięki codziennemu zakręcaniu wody w trakcie mycia zębów, w samych tylko w Stanach Zjednoczonych, wyniosłaby 7 miliardów litrów. Dodając do tego oszczędności wynikające z mniejszego zużycia energii otrzymujemy ogromne kwoty. Profity dla środowiska byłyby nieporównanie większe.
 

 

Pamiętaj!


Bierz prysznic zamiast kąpieli w wannie. Kąpiele wymagają niemal dwukrotnie więcej wody niż prysznic, a tym samym energii elektrycznej na jej ogrzewanie. Prysznic jest znacznie zdrowszy - polepsza ukrwienie i jędrność skóry, nie wysusza jej, myje dokładniej.


• Zainstaluj specjalne końcówki kranu i prysznica, które rozpraszając strumień wody tworzą wrażenie, iż jest jej więcej. Dzięki temu oszczędzisz do 50% wody.


Zakręć wodę w trakcie mycia zębów i golenia. Staraj się myć ręce zimną wodą- czynność ta jest tak krótka, że w 8 na 10 przypadków ciepła woda nie zdąży dotrzeć do Twojego kranu. Ochładza się ona w rurach, a Ty niepotrzebnie tracisz pieniądze.


Maluj twarz w dziennym świetle. Naturalne oświetlenie sprawi, iż wykonany przez Ciebie makijaż będzie bardziej naturalny, a Ty zaoszczędzisz sporo energii elektrycznej.


• Jeśli tylko możesz pozwól Twoim włosom wyschnąć w cieple domu. Suszarka powoduje ich przesuszanie, a poza tym jest swoistym "pożeraczem" energii. Jeśli jednak musisz użyć suszarki, dla własnego bezpieczeństwa upewnij się, że znajdujesz się w suchym miejscu, a gdy skończysz, nie zapomnij wyjąć wtyczki z gniazdka.
 

Nie ma nic przyjemniejszego niż chwila dla siebie po długim i męczącym dniu. Nie zapominajmy, że dzięki paru sztuczkom, może być ona równie miła, a zdecydowanie bardziej ekologiczna.
 

Źródło: www.oszczedzajsrodowisko.pl
 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...