Inteligentne oszczędzanie z regulatorami temperatury

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2010-02-10 13:21:33

Większość z nas robi noworoczne postanowienia. Oprócz obietnicy zrzucenia kilku kilogramów, rzucenia palenia czy przeczytania sterty zaległych książek, warto również pomyśleć o racjonalnym oszczędzaniu.


Z każdą wypłatą obiecujemy sobie, że tym razem zaczniemy odkładać. Wiemy jednak, jak trudno się do tego zabrać, zwłaszcza, że często, gdy chcemy coś odłożyć, akurat wypadają niezaplanowane wydatki... Ale oszczędzać można nie tylko poprzez gromadzenie niewydanej gotówki w przysłowiowej „skarpecie” czy na lokacie w banku. Poprzez ograniczenie zużycia wody czy energii w domu możemy zapanować nad wysokimi rachunkami i tym samym zachować więcej pieniędzy w portfelu.


Oszczędzamy, gdy ogrzewamy
Zima w pełni, a sezon grzewczy znajduje się w kulminacyjnym punkcie. Kotły i grzejniki w naszych domach oraz mieszkaniach pracują więc na zwiększonych obrotach, bo za oknem od dłuższego czasu utrzymuje się ujemna temperatura i śnieg. Większość z nas sądzi, że w okresie zimowym najtrudniej racjonalnie planować wydatki. Opłaty wynikające z ogrzewania bywają bowiem zaskakująco wysokie. Trudno jednak wyobrazić sobie przebywanie zimą w nieogrzanych pomieszczeniach. Wydawałoby się więc, że to sytuacja bez wyjścia – bo ogrzewać trzeba i płacić również. Współczesne rozwiązania technologiczne w dziedzinie instalacji grzewczej zdecydowanie jednak przeczą temu stwierdzeniu. – Mając do dyspozycji nowoczesne, inteligentne urządzenie regulujące temperaturę możemy kontrolować i optymalnie zarządzać temperaturą w naszych mieszkaniach, domach, a nawet biurach – tłumaczy Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta innowacyjnych regulatorów temperatury AURATON.


Kontrolować temperaturę i wydatki
Nowoczesny regulator temperatury można dopasować praktycznie do każdego rodzaju ogrzewania, jaki można spotkać w polskich domach. Bez względu na to więc, czy za temperaturę wnętrz mieszkalnych i użytkowych odpowiada piec gazowy, kocioł na węgiel i miał czy system grzewczy zasilany prądem – inteligentne urządzenie regulujące będzie z nim współpracować. A skąd się biorą oszczędności? – Instalacja regulatora temperatury AURATON gwarantuje do 30% oszczędności energii wynikającej z jego użytkowania. Dzieje się tak dlatego, że pozwala on zaprogramować i ustawić konkretną temperaturę (na piecu lub grzejniku) i nie pozwoli centralnemu urządzeniu grzewczemu zużyć więcej energii do ogrzania wnętrza – wyjaśnia Maciej Leonhard. Można zatem dopasować temperaturę  w pomieszczeniach do indywidualnych potrzeb domowników, planować ją na poszczególne dni tygodnia oraz pory dnia, a nawet z wyprzedzeniem czasowym. – Ta funkcja jest szczególnie przydatna zwłaszcza wtedy, gdy mieszkańcy często opuszczają swoje mieszkania np. na weekend. Regulator temperatury umożliwia wówczas uruchomienie instalacji grzewczej oraz uzyskanie pożądanej temperatury tuż przed naszym powrotem. W ten sposób mamy pewność, że system grzewczy  w naszym domu czy mieszkaniu nie będzie pracował nieefektywnie – podkreśla Maciej Leonhard.
 

Komfort i funkcjonalność
Udoskonalenie domowej instalacji grzewczej odpowiednim urządzeniem regulującym temperaturę to funkcjonalne, praktyczne i niedrogie rozwiązanie, które pomoże optymalnie zarządzać ciepłem w każdym domu i mieszkaniu. Zainstalowanie estetycznego i nowoczesnego w formie urządzenia nie przysparza większych problemów, nie wymaga bowiem prowadzenia skomplikowanych prac montażowych, jak kucie i wiercenie dziur w ścianach, prowadzenie okablowania itp. Ponadto koszt zakupu regulatora nie jest wysoki, a dzięki jego funkcjom i możliwościom zwraca się już po pierwszych miesiącach użytkowania. Warto więc inwestować w inteligentne technologie, które czynią nasze codzienne życie bardziej komfortowym i ekonomicznym.

 

Redakcja ekooszczedni. pl na podstawie materiałów z firmy:

Lars 
 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...