Farby bezpieczne dla zdrowia i środowiska

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-12-21 14:14:05

Elegancko i stylowo urządzone wnętrza to już nie wszystko. Coraz częściej wybierając meble, sprzęt domowy i dodatki sprawdzamy, czy są one ekologiczne. Dotyczy to również produktów służących do wykańczania i dekorowania naszych domów i mieszkań, takich jak np. farby i lakiery.


Ekologiczne farby marki Dekoral pozwolą na bezpieczne dekorowanie naszych wnętrz, Fot. PPG Deco Polska Ekologia i dbałość o zdrowie stały się w ostatnim czasie niezwykle modne. Stały się stylem życia. Elementem determinującym codzienne wybory. Spacery, basen, sortowanie śmieci, zdrowa żywność, oszczędzanie wody i energii, recykling, papierowe torby w sklepach. Mimo, iż motywy tych działań są różne, to jednak faktem jest, że mają one dobry wpływ na nas i nasze otoczenie.

W trosce o nasze zdrowie, niemal we wszystkie dziedziny życia wprowadzane są nowe przepisy ograniczające poziom emisji szkodliwych dla nas substancji. Najbliższym nam otoczeniem jest nasz dom, mieszkanie, miejsce pracy – wnętrza, w których spędzamy dużą część naszego czasu. Nie dziwi więc fakt, że rygorystyczne przepisy ze sfery ochrony zdrowia i środowiska objęły swym zasięgiem m.in. grupę farb i lakierów, którymi malujemy ściany, meble, podłogi i inne przedmioty w naszych domach. Zgodnie z normami określonymi przez Unię Europejską, w farbach i lakierach produkowanych od 1 stycznia 2010 roku musi zostać ograniczona zawartość szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych (LZO)*.

Ekologia determinuje nasze codzienne wybory – także w zakresie wyboru farb i lakierów, Fot. PPG Deco PolskaZawarte w farbach rozpuszczalniki przedostają się do powietrza głównie w procesie wysychania farby na pomalowanej nią powierzchni, a ich duże stężenie może negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie. Salon, sypialnia, pokój dziecięcy, kuchnia, czy łazienka – chcemy żeby każde pomieszczenie w domu wyglądało elegancko. Staramy się więc zaaranżować je zgodnie z naszym gustem, przy użyciu jak najlepszych materiałów. Jednak podążając za ekologicznym duchem, wybierajmy produkty, które są przyjazne nam i środowisku. Np. w ofercie marek Dekoral, Drewnochron, Domalux i Cieszynka znajdziemy ekologiczne farby i lakiery, dzięki którym nasze mieszkanie będzie budziło zachwyt gości, a nam pozwoli czuć się w nim wyjątkowo dobrze i zdrowo. Receptury wszystkich produktów oferowanych w ramach tych marek zostały dostosowane do rygorystycznych norm LZO poprzez maksymalne ograniczenie emisji szkodliwych substancji.

- Mimo poczynionych zmian recepturowych nie zostały pogorszone parametry techniczne i jakościowe tych produktów. W wielu przypadkach nawet, dzięki modyfikacjom udało nam się podwyższyć parametry naszych dotychczasowych produktów, mówi Aneta Jarosz-Pałach z firmy PPG.

Niepowtarzalny klimat we wnętrzu osiągniemy malując ściany ekologicznymi emulsjami do ścian i sufitów marki Dekoral. Bogactwo ich kolorów i dostępnych efektów dekoracyjnych w połączeniu z ich bezpieczeństwem dla zdrowia i środowiska pomogą odmienić każde wnętrze, a co najważniejsze będą pozytywnie oddziaływać na nasze samopoczucie. Piękno starej podłogi w salonie możemy uwydatnić wybierając w tym celu odpowiednie lakiery marki Domalux, które dzięki ekologicznej formule i bezzapachowości ułatwią nam prace remontowe i późniejszą eksploatację. Starym drewnianym meblom możemy nadać nowego charakteru malując je lakierobejcą marki Drewnochron np. Lakierobejcą Żelową, która ma właściwości hipoalergiczne podparte atestem Bezpieczeństwa Zabawek.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z firmy:

 

PPG Deco Polska Sp z o.o.

www.domalux.pl

www.drewnochron.pl
 


 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...