Energooszczędne żarówki

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-09-04 09:11:36

Oszczędność energii i dbanie o środowisko naturalne to w ostatnim czasie nie tylko realna potrzeba, ale i moda. Wciąż jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że prosta zamiana tradycyjnych żarówek na nowoczesne i energooszczędne może przynieść nam znaczne oszczędności i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów...

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie firm Osram-Bosch-Junkrers dla kampanii Dom Dobrej Energii prawie 50% Polaków nie wie, że każdą tradycyjną żarówkę można zastąpić energooszczędną. Ciągle myślimy, że wymaga to kosztownej wymiany całej oprawy. Tymczasem na rynku dostępna jest cała gama energooszczędnych produktów: żarówki halogenowe, jak i świetlówki kompaktowe, które można zastosować niemal w każdym rodzaju lampy, niezależnie od tego jaki mają trzonek i kształt. Dzięki temu wystarczy tylko zakupić nową żarówkę i po prostu ją wkręcić.

 

Dobierz odpowiedni kształt do własnych potrzeb
Konsumenci decydując się na zakup źródeł światła wiele uwagi przykładają do walorów estetycznych. Niektórzy są przyzwyczajeni do tradycyjnego kształtu bańki, inni szukają rozwiązań, które efektownie będą prezentowały się w otwartych oprawach oświetleniowych. Firma Osram  zaprojektowała szeroką gamę żarówek i świetlówek kompaktowych, które odpowiadają na te różnorodne potrzeby. Dzięki nim każdy może zastosować energooszczędne rozwiązanie w każdym pomieszczeniu i wybrać produkt, który najbardziej odpowiada jego potrzebom. W efekcie zwolennicy klasycznego kształtu mogą zaopatrzyć się w energooszczędną żarówkę halogenową Energy Saver Classic A lub świetlówkę kompaktową Duluxstar Classic. Wśród innych rozwiązań znaleźć można m.in. produkty o kształcie globu, kuli, świecy, rurek prostych lub skręcanych.

 


Oszczędność widoczna gołym okiem
Produkty energooszczędne, oprócz ochrony środowiska, cechuje przede wszystkim dużo niższy koszt eksploatacji, niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Znaczne oszczędności (do 30% energii elektrycznej) może nam przynieść już prosta zamiana tradycyjnych żarówek na halogeny energooszczędne. Gdy zdecydujemy się na zastąpienie tradycyjnych żarówek świetlówkami kompaktowymi, to wówczas uzyskamy oszczędność wynoszącą aż 80%! Dzięki temu zakup i eksploatacja źródeł światła zwróci się bardzo szybko. Energooszczędne produkty pracują też kilkakrotnie dłużej niż tradycyjne żarówki – dwukrotnie dłużej w przypadku Energy Saver Classic A i B, sześcio- i dziesięciokrotnie dłużej w przypadku świetlówek kompaktowych. Co ciekawe świetlówki Dulux Superstar stosowane w warunkach domowych objęte są także 5-letnią gwarancją, a Osram Duluxstar 3-letnią, dzięki czemu konsument może być pewny, że posiada produkt wysokiej jakości.

 

Przekonaj się sam ile możesz zaoszczędzić.
Skorzystaj z kalkulatora oszczędności dostępnego na www.osram.pl w zakładce narzędzia i porady.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Osram Sp. z o.o.

 

 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...