Energooszczędne świetlówki kompaktowe

ocena: 12345

tagi artykułu: oświetlenie, urządzam, biuro, dom, mieszkanie

ostatnia edycja: 2010-02-13 16:14:10

Za oknem pojawiły się pierwsze mrozy. Zimowa aura sprawia, że niemal każdy z nas marzy o szybkim powrocie do domu, aby zrelaksować się przy gorącej herbacie. Chwile spędzone w domowym zaciszu są jeszcze przyjemniejsze, gdy przygasimy światła. Teraz w tym celu możemy zastosować również ściemnialne i energooszczędne świetlówki kompaktowe.
 

 

Miły nastrój dzięki energooszczędnym świetlówkom kompaktowym, Fot. OsramZima zbliża się do nas dużymi krokami. Dni są coraz krótsze, dlatego znaczną część wolnego czasu spędzamy w domu. Dla jednych jest to okazja do spotkań w gronie najbliższych czy znajomych, dla innych doskonały moment na wyciszenie i odpoczynek. Jeszcze lepiej zrelaksujemy się jeśli będzie towarzyszyła nam przytulna atmosfera. W tym celu z pomocą przychodzą energooszczędne świetlówki kompaktowe na przykład firmy  Osram Dulux El Dimmable  lub Dulux El Vario,  które w przeciwieństwie do większości świetlówek można ściemniać. Dzięki unikalnym właściwościom w łatwy i prosty sposób możemy regulować wytwarzany przez nie strumień świetlny. Nie tylko wprowadzi nas on w miły nastrój, ale również przyczyni się do niskiego zużycia energii elektrycznej. W przypadku Dulux El Dimmable strumień świetlny może być regulowany, czyli ściemniany w zakresie od 15 do 100% za pomocą zwykłego regulatora. Z kolei w przypadku Dulux El Vario możliwość ściemniania jest „wbudowana” w świetlówkę. Dzięki temu mamy dwa stany pracy umożliwiające regulację oświetlenia bez konieczności stosowania ściemniacza. Ta dwustopniowa funkcja sprawia, że w zależności od potrzeb możemy mieć jasne lub kameralne oświetlenie. Wystarczy tylko wyłączyć i włączyć ponownie świetlówkę, aby zmniejszyć jasność światła o ponad połowę z 23W do 9W. Oba produkty cechuje też oszczędność energii sięgająca 80% w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami wytwarzającymi tyle samo światła, a także wyjątkowo długa trwałość sięgająca aż 15 000 godzin.
 

 

Na przykład Funkcja lampki LED delikatnie rozjaśniającej mrok, Fot. OsramDuoled  firmy Osram  to świetlówka kompaktowa i LED w jednym która idealnie spełni funkcję źródła światła do oświetlenia ogólnego oraz delikatnego, akcentowego rozjaśniania mroku Połączenie obu tych źródeł jest bardzo funkcjonalne, gdyż nie trzeba kupować dwóch różnych żarówek czy lampek. W nocy moduł LED delikatnie rozjaśni mrok, a wieczorem energooszczędna świetlówka może być wykorzystywana do tradycyjnego oświetlenia pokoju. Jak każda świetlówka kompaktowa produkt ten jest bardzo energooszczędny, a jego trwałość sięga 6000 godzin.
 

Dzięki swoim unikalnym właściwościom diody elektroluminescencyjne (LED) należą do najszybciej rozwijających się źródeł światła. Minimalne zużycie energii, bardzo duża wytrzymałość oraz niewielkie wymiary i przede wszystkim trwałość kilkudziesięciokrotnie przekraczająca trwałość tradycyjnych żarówek sprawia, że będą one coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem w oświetlaniu pomieszczeń. Z powodzeniem mogą być także stosowane w pobliżu innych urządzeń lub mebli, ponieważ wytwarzają niewielką temperaturę, co jeszcze bardziej wpływa na ich korzyść. Ciekawym udogodnieniem jest również możliwość zastosowania różnorodnych kolorów i dostosowania ich do potrzeb i okoliczności.

 

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Osram Sp. z o.o.


 

Przeczytaj inne artykuły związane  z tą tematyką:

 

Żarowki energooszczędne

 

Oświetlenie- oblicz ile możesz  zaoszczędzić

 

Technologia Led

 

Jak efektywnie korzystać  z oświetlenia

 

Pochwała skąpstwa- oświetlenie

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...