Energooszczędne oświetlenie na święta i na co dzień

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2010-02-13 15:49:41

Mimo że choinka jest jednym z najważniejszych symboli świąt, to jednak zielone drzewko przestało być już głównym elementem świątecznego wystroju. W wymiarze estetycznym z roku na rok oświetlenie nabiera coraz większego znaczenia. Kolorowe iluminacje spotykamy nie tylko w witrynach sklepów i galeriach handlowych. Światło to coraz istotniejszy element wystroju świątecznego naszych domów. My natomiast, podpowiemy jak zaaranżować światłem zarówno przydomową przestrzeń oraz wnętrze domu.

 

Fot. Osram Sp. z o.o.Oświetlone choinki przydomowych ogrodów, kolorowe girlandy zdobiące domy, dekoracje okienne, a w nich podświetlone mikołaje, sanie, renifery. Wszystkie te elementy potrafią zaczarować przydomową przestrzeń i nadać jej niepowtarzalnego klimatu. Iluminacje w oknach i kolorowe choinki na balkonach przestały należeć do rzadkości. Wyczarowanie efektownej dekoracji nie jest wcale trudne. Nowoczesne i co ważne energooszczędne produkty oświetlenia dekoracyjnego pozwolą nam zrealizować nawet najbardziej oryginalne pomysły, których ograniczeniem może być jedynie nasza wyobraźnia.

Do udekorowania fasad, tarasów lub przejść idealnie nadają się lampy PARATHOM CLASSIC i PARATHOM GLOBE. Charakteryzuje je bardzo długa trwałość (25 000 godzin) przy jednoczesnym małym zużyciu energii (moc ok. 6 W). Lampy są odporne na wstrząsy i uderzenia, co sprawia, ze sprawdzą się nawet w trudnych warunkach pogodowych. Inną propozycją do aranżacji zewnętrznej są także DULED RGB. To połączenie energooszczędnych świetlówek z kolorowymi akcentami. Mogą emitować nastrojowe światło lub to przeznaczone do ogólnych celów oświetleniowych. DULED mogą świecić, czerwonym, zielonym i niebieskim światłem, a akcenty świetlne zmienia się przełącznikiem. Do tego dochodzą ich wysoka trwałość i minimalne zużycie energii. Świąteczne drzewka, balkony i okna możemy przyozdobić przeznaczonymi do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego np. łańcuchami LED Osram. Dostępne są w dwóch tonacjach bieli oraz kolorach: zielonym, różowym, żółtym i barwie zmiennej. Na uwagę zasługuje oferowane przez technologię LED doskonałe nasycenie barw. Lampki są idealne w zastosowaniach opartych na dynamicznej grze kolorów, pozwalają stworzyć niepowtarzalny efekt. Niski pobór mocy i długa trwałość czyni produkt niezwykle ekonomicznym.


Fot. Firma LarsOświetlenie odgrywa ważną rolę nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, kreuje ono klimat pomieszczeń, w których przebywamy każdego dnia, podkreśla ich walory lub odwrotnie, nieumiejętnie dobrane oświetlenie uwydatnia ich niedoskonałości. Gama produktów oświetleniowych korzystających z innowacyjnej technologii LED jest dziś niezwykle różnorodna - od węży świetlnych, neonów i halogenów, po tuby, panele świetlne itp. Niemal nieograniczone możliwości zastosowania diody LED, zróżnicowane formy oraz kolory elementów świetlnych pozwalają tworzyć niesamowite efekty wizualne we wnętrzach i na zewnątrz.

Kolor i światło to dwa elementy, które we wnętrzu wzajemnie się uzupełniają. Mając w ręku tak efektowne narzędzie, jakim jest światło kolorowe, możemy dowolnie kreować daną rzeczywistość czy konkretną przestrzeń. Jest to doskonały sposób na zaczarowanie nawet najmniej atrakcyjnego mebla w naszym pokoju, ożywienie jakiegoś martwego, zapomnianego przedmiotu lub wydobycie z cienia najciemniejszego kąta. Umiejętne wykorzystanie koloru i światła otwiera więc różne możliwości i to nie tylko w aranżowaniu przestrzeni. Gdyby przyjrzeć się zjawisku z drugiej strony, kolorowe światło spełnia także funkcję przykuwania uwagi. Ciekawie oświetlony budynek staje się wykrzyknikiem ulicy. Kolorowe oświetlenie zewnętrzne podkreśla walory architektoniczne, wyróżnia, zaciekawia, zaprasza do bliższego przyjrzenia się, zapoznania ...

Fot.Firma LarsNowoczesna technologia LED ma niezwykle szerokie zastosowanie. Kolorowe diody możemy umieszczać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Podświetlą one wówczas krawędzie, wnęki, różnego typu przedmioty i obiekty itp. - Barwne oświetlenie LED stwarza dziś ogromne możliwości w kształtowaniu przestrzeni naszych domów, mieszkań, a także publicznych wnętrz użytkowych. Doskonale sprawdza się ono zarówno jako element dekoracyjny przestrzeni oraz funkcjonalne i bezpieczne źródło energooszczędnego światła – tłumaczy Maciej Leonhard z firmy LARS proponującej inteligentne rozwiązania oświetleniowe oparte na technologii LED. – Diody LED stanowią doskonałą alternatywę dla stopniowo wycofywanych tradycyjnych żarówek Trudno bowiem wyobrazić sobie bardziej funkcjonalny, bezpieczny, energooszczędny, wytrzymały a przy tym tak atrakcyjny wizualnie system oświetleniowy. LED to po prostu światło przyszłości! – dodaje Maciej Leonhard.

 

 

 

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z firm:

Osram Sp. z o.o.

 Lars

 


 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (1)

Awatar użytkownika Damiann

Damiann

napisał komentarz

02.12.2015, 17:34

Ciekawy artykuł. Przyjemnie się czyta. Pozdrawiam!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...