Energooszczędne bramy przemysłowe

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2010-02-15 14:32:22

Dobra brama przemysłowa, ze względu na specyfikę zastosowania oraz intensywną eksploatację powinna cechować się przede wszystkim solidnością oraz wytrzymałością. Poza wchechstronnością bramy przemysłowe również mogą mieć elegancki design.


Hale przemysłowe, magazyny, warsztaty oraz wiele innych tego typu budynków potrzebuje bram stworzonych z myślą o specyficznych warunkach, w jakich będą wykorzystywane. By sprostać długotrwałej i intensywnej eksploatacji, brama przemysłowa musi charakteryzować się wyjątkową wytrzymałością oraz niezawodnością całej konstrukcji. Wymagania te sprawiają, że bramy tego typu tylko pozornie przypominają modele montowane w zwykłych garażach.


Bramy VARIO/242 pozwalają wzbogacić fasadę budynku, fot. NormstahlSiła doświadczenia
Konstruktorzy Normstahl postanowili wykorzystać ponad 60-letnie doświadczenie jakie firma ta zdobyła na rynku bram garażowych i od podstaw zaprojektować bramę przystosowaną do pracy w warunkach przemysłowych. W efekcie powstały dwie rodziny Jako przykład możemy posłużyć się bramami garażowymi - ISO/542 oraz VARIO/242. firmy Normstahl. Oba modele cechuje nie tylko bardzo wysoka jakość wykonania i wytrzymałość, ale i nowoczesna stylistyka. Ich działanie opiera się na zasadzie konstrukcji segmentowej, otwieranej do góry. Dzięki temu przestrzeń zarówno przed, jak i za samą bramą pozostaje cały czas wolna, co znacznie usprawnia przebieg pracy oraz minimalizuje niebezpieczeństwo przypadkowych uszkodzeń sprzętu. Dodatkowo, te bramy przemysłowe dostępne są w praktycznie każdym możliwym wymiarze, co pozwala zastosować je zarówno w starym, jak i nowym budynku. Dlatego też, bez względu na to, czy mamy do czynienia z myjnią, warsztatem czy dużym magazynem, możemy je wykorzystać.


Dopasuj bramę do swoich potrzeb
W zależności od konkretnych wymagań oraz preferencji, firma Normstahl oferuje bramy zarówno o jednolitej powierzchni, które gwarantują podwyższony poziom izolacji cieplnej, aż po modele niemal całkowicie przeszklone, pozwalające na swobodny dostęp światła słonecznego. Osobom, dla których najważniejszym czynnikiem jest energooszczędność montowanej bramy, dedykowany jest model ISO/542. Płaszcz bramy wykonano tu z izolowanych paneli stalowych o grubości blachy 0,4 mm (grubość panela 42mm), wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową, przez co brama charakteryzuje się nie tylko doskonałą izolacyjnością termiczną, ale również wysoką sztywnością. Obustronne pokrycie jej poliestrową powłoką wykończeniową nadaje jej bardzo dobre właściwości antykrozyjne. W przypadku m.in. warsztatów czy hal produkcyjnych, gdzie najważniejsze jest prawidłowe oświetlenie miejsca pracy, zdecydowanie lepiej sprawdzi się model VARIO/242 oferowany przez firmę Normstahl. Akrylowe przeszklenie pozwalają na doskonałe doświetlenie wnętrza światłem słonecznym, co nie tylko poprawia komfort pracy, ale również wpływa na atmosferę panującą wewnątrz. Co więcej, ciekawy wygląd oraz bogactwo wariantów bram VARIO/242 pozwalają traktować je jako gustowny element architektoniczny. Dzięki temu modelowi nawet budynek przemysłowy może nabrać wyjątkowego charakteru.


Bramy VARIO/242 pozwalają wzbogacić fasadę budynku, fot. NormstahlWygoda i bezpieczeństwo
Bramy przemysłowe firmy Normstahl charakteryzuje bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa w każdej fazie działania. Nad zdrowiem użytkowników czuwa szereg zabezpieczeń zmniejszających do minimum ryzyko urazów, wynikających zarówno z awarii bramy, jak i ludzkiej nieuwagi. Konstruktorzy pomyśleli o wszystkich możliwych scenariuszach mogących wystąpić podczas eksploatacji bramy, nawet tak wysoce nieprawdopodobnych jak pęknięcie linki czy zerwanie się sprężyny. Bramy wyposażone zostały między innymi w system zabezpieczający przed przytrzaśnięciem palców czy włożeniem ręki z boku. Bramy te to także wygoda dla użytkowników , którzy w czasie jednego dnia często muszą otwierać i zamykać je nawet kilkanaście razy. Mimo, że standardowo bramy te wyposażone są w ręczny system otwierania wykorzystujący linkę lub kołowrót łańcuchowy, istnieje możliwość zaopatrzenia ich w wysoce wydajne silniki zapewniające maksymalny komfort pracy. Wyposażone w niemal bezobsługową przekładnię, opcjonalny tryb szybkobieżny oraz z możliwością szybkiego odblokowania w celu ręcznej obsługi, szybko zdobędą aprobatę osób obsługujących bramę. Dodatkowo, dzięki możliwości rozszerzenia napędu o światła ostrzegawcze , zespół fotokomórek czy listwę krawędziową, bramy przemysłowe Normstahl stają się nie tylko wygodne i łatwe w użyciu ale również bezpieczne.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z firmy:

 Normstahl -Polska Sp. z o.o.

 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...