Ekologiczny odkurzacz

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-09-03 14:24:06

 

Jest to pierwszy odkurzacz, który w znacznej części składa się z odzyskanego plastiku. Aż 55% jego korpusu to materiały wykorzystane ponownie, dlatego urządzenie dostępne jest jedynie w kolorze czarnym. Jest to również bardzo cichy odkurzacz, który  zużywa o jedną trzecią mniej energii niż przeciętny 2000-watowy odkurzacz.
 

Zastosowanie materiałów z odzysku zaważyło nie tylko na kolorze odkurzacza Ultra Silencer Green, ale pozwoliło również ograniczyć zużycie energii potrzebnej do produkcji plastikowych komponentów. Proces ponownego przetwarzania to oszczędność 90% energii, w porównaniu z produkcją tych samych części z nowopowstałego plastiku.

 

„Gdyby wszystkie 20 milionów odkurzaczy, które są co roku sprzedawane w Europie powstawały w ten właśnie sposób, zaoszczędzilibyśmy nawet do 251 tysięcy baryłek ropy” - mówi Małgorzata Dzięcioł, Dyrektor Marketingu Electrolux Poland. „Moglibyśmy też oszczędzić 1.6 miliarda metrów sześciennych wody, czyli tyle, ile w ciągu 19 minut spływa strumieniem wodospadu Niagara.”

 

Oszczędność energii uzyskuje się także podczas pracy urządzenia. Odkurzacz Ultra Silencer Green ma nowy, 1,250 watowy silnik, który zużywa o 33% mniej energii, w porównaniu ze standardowym, 2,000 watowym, a kurz zbiera równie skutecznie, dzięki nowej ssawce podłogowej.

 

„Ograniczenie zużycia energii przez urządzenie jest niezwykle ważne, ponieważ aż 75% jego wpływu na środowisko naturalne ma miejsce w trakcie jego używania,”- zaznacza Małgorzata Dzięcioł. „Gdyby na przykład 100 milionów Europejczyków, którzy w ciągu ostatnich 8 lat kupili odkurzacz z silnikiem o mocy powyżej 1300 Wat odkurzali swoje mieszkania odkurzaczem Ultra Silencer Green, ilość zaoszczędzonej energii, pozwoliłaby na zamknięcie dwóch 200-megawatowych elektrowni węglowych.”

 

Przeczytaj równieżł: Jak efektywnie odkurzać?

http://www.ekooszczedni.pl/artykuly/jak-efektywnie-odkurzac


Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Electrolux Poland Sp. z o.o.

 

 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...