Ekologiczna emulsja do ścian

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-09-04 15:23:43

Szacuje się, że na alergie cierpi już co trzeci mieszkaniec Europy, a – jak wskazują obecne prognozy – za kilkanaście lat na świecie będzie więcej alergików, niż osób zdrowych.  

 

Wychodząc naprzeciw tym problemom np. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A., poszerzyła swoją ofertę o hipoalergiczną emulsję akrylową Śnieżka EKO, która jest przyjazna dla alergików oraz osób szczególnie wrażliwych, co potwierdziły badania wykonane przez Zakład Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Produktem tym możemy pomalować wnętrza pomieszczeń – ściany i sufity, a także powierzchnie drewniane i wykonane z materiałów drewnopochodnych. Ekologiczna emulsja pozwala „oddychać” ścianom, jest bardzo wydajna i doskonale kryje powierzchnie, nadając im matowy efekt. Ten sam producent posiada także kolekcję hipoalergicznych farb Disney, dostępnej w szerokiej gamie kolorów. Inspiracją dla nowej kolekcji były osiągnięcia psychologii aranżacji wnętrz. Projektowanie nowej kolekcji powierzyliśmy specjaliście od psychologii koloru, który od wielu lat z sukcesami zajmuje się tą dziedziną. Specjalnie dla naszych milusińskich zostały zaprojektowane nowe barwy, które znakomicie wpływają na rozwój dziecka, stymulują je, motywują i pozwalają szybciej rozwijać wrażliwość na bodźce wzrokowe - mówi Łukasz Dobrowolski Dyrektor ds. Marketingu FFiL Śnieżka SA. - Barwy, które otaczają dziecko są wyjątkowo ważne z punktu widzenia jego rozwoju. Chcemy, aby nasze unikalne kolory dostarczały wielu doznań estetycznych i pomagały tworzyć modną i zdrową przestrzeń dla dziecka – dodaje Łukasz Dobrowoslki.

 

Dodatkowym atutem kolekcji Disney są doskonałe właściwości techniczne wchodzących w jej skład produktów. Wyjątkowo wydajna emulsja jest odporna na zmywanie i szorowanie na mokro, zapewnia „oddychanie ścian”, a przy tym gwarantuje trwałość koloru. Trwałe kolory zapewnia również wodorozcieńczalna emalia do drewna i metalu Disney, która dodatkowo cechuje się wysoką wydajnością, odpornością na warunki atmosferyczne, krótkim czasem schnięcia (do 2 h). Zarówno emulsja jak i emalia Disney są farbami bezpiecznymi dla alergików oraz osób szczególnie wrażliwych. Potwierdziły to specjalistyczne badania wykonane przez Zakład Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Dzięki swoim właściwościom farby Disney znakomicie nadają się do dekoracji miejsc, gdzie dużo czasu spędzają dzieci, tj. pokoje dziecięce, przedszkola, szkoły.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.


 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...