Darmowe programy do projektowania ogrodów

ocena: 12345

tagi artykułu: projektuję, ogród

ostatnia edycja: 2009-11-21 08:58:32

Często budując dom koncentrujemy się na samym obiekcie zapominając o ogrodzie. Na koniec okazuje się, że w środku już wszystko jest dopięte na ostatni guzik, ale sen z oka spędza nam niezagospodarowany ogród. Jednak długie czekanie na wymarzony dom powoduje, że wprowadzamy się do niego pomimo bałaganu, który panuje przed budyniem. Brak chodników, piasek, wydeptana trawa i pozostałości po budowie sprawiają, że nasza piękna podłoga na korytarzu jest już zniszczona po miesiącu użytkowania. Nie dopuść do takiej sytuacji, teraz już sam z pomocą darmowych programów możesz zaprojektować swój ogród.

 

Garden Composer 3D PLUS to program do projektowania i pielęgnacji ogrodów czy terenów zielonych. Aplikacja posiada wbudowaną bazę roślin oraz bazę gotowych krajobrazów. Program umożliwia projektowanie krajobrazów o różnej wielkości, od małych ogrodów po duże i rozbudowane parki. Funkcje tego programu pozwalają projektować wygląd terenu przy zastosowaniu zdjęć projektowanego obszaru. Dzięki temu można projektować wykorzystując gotowe zdjęcie okolicy bez konieczności odtwarzania jej wyglądu w programie.


Garden Composer 3D PLUS PL

 

Virtual Garden jak sama nazwa wskazuje służy do tworzenia wirtualnego ogrodu. Projektowanie ogrodu zaczyna się od podstaw czyli na początek trzeba ustalić wielkość oraz układ terenu. Następnie można postawić ogrodzenie oraz przystąpić do umieszczania poszczególnych elementów. Dostępne są akcesoria dekoracyjne takie jak fontanna, można wstawić ławkę, grilla czy leżak. Najważniejszym elementem ogrodu są kwiaty, krzewy, drzewa.

 

 

Virtual Garden


 

Program Wymarzony Ogród 3.0 jest skierowany przede wszystkim do osób zajmujących się profesjonalnie projektowaniem zieleni, ale może być także z powodzeniem wykorzystywany przez ogrodników hobbystów do projektowania przydomowych ogródków. W trybie projektowania (2D) użytkownik projektuje i nadaje kształt swojemu ogrodowi, mogąc jednocześnie oglądać efekty swojej pracy w oknie podglądu 3D. Rośliny, grządki, drogi, mury, płoty i żywopłoty oraz inne obiekty można szybko i łatwo wstawić do projektu za pomocą myszy. Do pełnego wyposażenia ogrodu użytkownik ma do dyspozycji ponad 150 przykładowych domów, ponad 350 obiektów ogrodowych takich jak: meble ogrodowe, elementy aranżacyjne, sprzęt ogrodowy, stawy i baseny.

 

Wymarzony Ogród 3.0

 

 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...