Cienkowarstwowy tynk maszynowy - tynki zewnętrzne i wewnętrzne

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-09-07 11:22:46

Maszynowy sposób nakładania tynku cienkowarstwowego cieszy się coraz większą popularnością. Szczególnie w przypadku, gdy wymagane jest pokrycie dużych powierzchni ścian, idealną propozycję stanowi maszynowy Tynk Cienkowarstwowy do systemu E. Rosnące uznanie dla tego tynku wynika zarówno z jego szczególnych właściwości fizyczno-chemicznych, jak też ze znacznej oszczędności czasu i pracy.

 

Tradycyjny sposób nakładania tynku cienkowarstwowego polega na równomiernym rozprowadzeniu masy tynkowej za pomocą pacy. Tak wykonywana praca wymaga nie tylko znacznej ilości czasu, ale również doświadczenia. W przypadku, gdy mamy do czynienia z dużą powierzchnią ściany, remont przy użyciu tradycyjnych technik tynkarskich może się bardzo wydłużyć. Nowoczesny sposób nakładania tynku na powierzchnię, czyli nanoszenie maszynowe jest rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić czas i nakład naszej pracy. Tynkiem idealnie nadającym się do aplikacji maszynowej jest Tynk Cienkowarstwowy do systemu E. Ten wysokiej jakości tynk akrylowy stanowi jeden ze składników kompleksowego systemu zewnętrznego docieplania budynków TYTAN EOS, którego producentem jest firma Selena.

 

Specyfika maszynowego tynku cienkowarstwowego do systemu E

Maszynowy Tynk Cienkowarstwowy do systemu E jest produktem skomponowanym specjalnie do aplikacji pistoletem. Jego wytrzymałość została znacznie zwiększona poprzez dodanie do niego włókien wzmacniających. Dzięki temu tynk maszynowy wykazuje się zdecydowanie większą odpornością mechaniczną , jak również uzyskuje wyższą elastyczność. Obecność włókien pozwala też na zmniejszenie wpływu obciążeń termicznych, które powstają w przypadku dużych wahań temperatury powietrza.


Kolejną zaletą, która wyróżnia cienkowarstwowy tynk maszynowy od innych tynków dostępnych na polskim rynku, jest zastosowanie do jego produkcji karolitu, czyli wysokiej jakości kruszywa marmurowego. Dzięki temu tynk posiada większą twardość w porównaniu do kruszywa dolomitowego, bardziej czysty kolor oraz mniej ostre krawędzie. Sprawia to, że łatwiej uzyskać właściwą strukturę tynku, przez co powierzchnia ściany jest znacznie bardziej równomierna i efektowna. Dodatkowo zawartość trzykrotnie większej ilości substancji biobójczych skutecznie opóźnia proces rozwijania się glonów i grzybów na powierzchni ściany.


Maszynowe nakładanie tynku – oszczędność pracy i czasu

Nakładanie tynku za pomocą pistoletu natryskowego skraca czas nakładania oraz pozwala zmniejszyć koszty związane z samym nanoszeniem masy tynkarskiej na ścianę.. Nakładanie pistoletem natryskowym jest również dużo łatwiejsze dla wykonawcy, którego wyszkolenie jest prostsze. Stosując technikę maszynową uzyskamy bardzo wyrazistą strukturę tynku przy wyjątkowo niskim zużyciu, gdyż jego wydajność wzrasta nawet o 30% w porównaniu do ręcznego nakładania.


Np. tytan Eos Cienkowarstwowy Tynk Maszynowy E może być z powodzeniem układany na wszystkich równych i nośnych podłożach, takich jak beton, tynki cementowo-wapienne, podłoża gipsowe oraz na warstwach zbrojących w systemach ociepleń budynków Tytan  Eos. Średni czas wysychania tynku to 24 godziny, a całkowitego utwardzania 48godzin.


Maszynowy Tynk cienkowarstwowy z systemu E przeznaczony jest do mechanicznego wykonywania tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Może być układany na wszystkich równych i nośnych podłożach takich jak: beton, tynki cementowo-wapienne, płyty gipsowo-kartonowe, podłoża gipsowe oraz na warstwach zbrojonych w systemach ociepleń Tytan  Eos z zastosowaniem płyt styropianowych.
 

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Selena S.A.

 


Podziel się:

Zobacz galerie użytkowników związane z tematem

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...