Basen- zadaszenia

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-09-02 14:10:21

Basen w ogrodzie może utrzymywać ciepło nie tylko w okresie letnim, ale znacznie dłużej. Zadaszenia basenowe podnoszą komfort użytkowania, ale przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić na kosztach ogrzewania wody oraz eliminują zanieczyszczenia wpadające do basenu.

 

Główne funkcje zadaszenia basenów to:


• pozwalają przedłużyć sezon użytkowania basenu,
• zmniejszają koszty utrzymania basenu (ogrzewanie, zużycie środków chemicznych),
• efektywnie wykorzystują energię słoneczną- za darmo ogrzewa wodę,
• zabezpieczają wodę przed zanieczyszczeniami (liście, kurz, owady),
• zabezpieczają dzieci i zwierzęta domowe przed wpadnięciem do wody.

 

Fot. Gracja Sp. z o.o.

Fot. Gracja Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Można zastosować różne rodzaje zadaszeń,  jako przykład można podać rozwiązania stosowane przez firmę Gracja. 

 

Gracja Sun - klasyczny i opływowy kształt. Zadaszenie jest przesuwne teleskopowo i służy w stanie otwartym jako basen odkryty, a w stanie zamkniętym jako kryty. W pełni pozwala korzystać z posiadanego basenu, niezależnie od warunków klimatycznych.

 

Gracja Sunrise - oryginalny i funkcjonalny. Konstrukcja składa się z teleskopowo przesuwnych segmentów zespolonych z podwyższonym modułem. Tworzy on dodatkową przestrzeń do odpoczynku i obserwacji otoczenia.

 


Gracja Lift - nowoczesna technologia i styl. Ta charakterystyczna bryła umiejętnie wkomponowana w infrastrukturę, nadaje otoczeniu niepowtarzalną atmosferę nowoczesności. Zadaszenie tego typu tworzy przestronną halę umożliwiającą aktywne życie wokół basenu niezależnie od warunków klimatycznych.

 

Gracja Exclusive - eleganckie i stylowe zadaszenie. Charakterystyczny, atrakcyjny profil tworzy wyróżniającą się z otoczenia sylwetkę w kształcie łuku. Wszystkie elementy są całkowicie przeszklone, umożliwiając obserwację otoczenia z wewnątrz zadaszenia i tego co dzieje się na terenie basenu. Z uwagi na oryginalny design i doskonałą prezencję jest godny polecenia w każdych warunkach.

 

Gracja Komfort - komfortowy i przestronny. Przesuwna konstrukcja składająca się z łukowych segmentów oparta na pionowej ścianie tworzy przestronną halę wokół basenu zwiększając komfort dla użytkowników. W słoneczne dni pozwala cieszyć się urokami odkrytego basenu oraz daje sposobność kąpieli pod zadaszeniem przy niepogodzie.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Gracja Sp. z o.o. 

 

            
 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...