Balkony w apartamentach i mieszkaniach

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2010-02-09 23:21:54

O wartości luksusowych apartamentów przesądza nie tylko ich lokalizacja, metraż czy wykończenie pod klucz. Dużą rolę odgrywają tutaj także specjalne technologie i materiały budowlane  jak np. balkonowe łączniki izolacyjne, które choć niewidoczne gołym okiem, to jednak znacznie poprawiają komfort mieszkania i zapewniają wiele dodatkowych korzyści, np. w postaci oszczędności energii.

 

Wizualizacja kompleksu przy Emilii Plater 10,  Fot. ENGEL East Europe

Przykładem inwestycji, w której luksus wynika m.in. z wysokiej jakości wyrobów budowlanych jest ekskluzywny, 8-piętrowy kompleks mieszkaniowy mieszczący się w samym centrum Warszawy przy ulicy Emilii Plater 10. Znajdują się w nim 74 komfortowe mieszkania i apartamenty o powierzchni od 43 do 122 mkw. Największe lokale mieszczą się na ostatnich kondygnacjach – są to dwupoziomowe apartamenty okolone zielonymi tarasami. W kompleksie znajduje się również obszerna część handlowo-usługowa usytuowana na parterze i części pierwszego piętra. Reprezentacyjne wejście główne prowadzi do eleganckiego, utrzymanego w ciemnej tonacji holu, skąd rozchodzą się wejścia do cześci handlowej na parterze, lokali na antresoli oraz trzech ciągów komunikacyjnych wiodących do mieszkań. W części wspólnej holu, dostępnej dla wszystkich mieszkańców oraz klientów części handlowo–usługowej, znajdują się także funkcjonalne miejsca siedzące służące do odpoczynku i relaksu, starannie zaprojektowana roślinność oraz dyskretne oświetlenie, które nadaje wnętrzu stylowego charakteru.

 

 

Inwestorem tego  przedsięwzięcia jest izraelska firma Engel. Za projekt kompleksu, w tym elegancką fasadę w stylu modernistycznym odpowiada natomiast Polsko-Belgijska Pracownia Architektury „Projekt”. Jej specjaliści postanowili maksymalnie wykorzystać w inwestycji światło słoneczne. Dlatego cechą charakterystyczną budynku są trzy przeszklone atria doświetlające jego wnętrza.

 

 Wizualizacja tarasów , Fot. ENGEL East EuropePonadto każdy  z apartamentów wyposażony jest w ogromne drewniane okna oraz obszerne tarasy lub galerie,  z których, w zależności od usytuowania względem kondygnacji, rozpościera się imponujący widok na centrum miasta. Jednym z atutów kompleksu przy Emilii Plater 10 są obszerne tarasy i balkony dostosowane pod względem powierzchni do różnych potrzeb oraz  możliwości klientów. Ze względu na swoją konstrukcję i wygląd stanowią one w budownictwie mieszkaniowym ważny element podnoszenia wartości i jakości mieszkania. Wadą tego typu rozwiązania jest jednak łatwość tworzenia się szkodliwych mostków termicznych, które powstają, gdy płyta balkonowa dobudowana jest do ogrzewanego budynku bez zastosowania termicznego rozdzielenia.

 

Łącznik balkonowy Schöck Isokorb typ K,  Fot.  SchöckAby zapobiec tworzeniu się mostków termicznych i wywołanych przez nie strat, można zastosować łączniki termoizolacyjne np. firmy Schöck Isokorb typu K, co miało właśnie miejsce  w apartamentach przy Emilii Plater 10. Służą one do izolacji termicznej połączeń balkonowych i zapobiegają powstaniu mostków termicznych. Ponadto zastosowane w nich seryjne zbrojenie podwieszające i rozciągające eliminuje konieczność użycia po stronie balkonu strzemion i mat strzemieniowych. Użycie tych łączników w apartamentach zapewniło ponadto takie korzyści jak: redukcję do minimum strat ciepła, a w konsekwencji obniżenie kosztów ogrzewania mieszkań, co okazuje się szczególnie istotne w świetle nowych przepisów  budowlanych dotyczących świadectw energetycznych dla budynków,  uniknięcie strat budowlanych, takich jak: zawilgocone i zagrzybione ściany będące skutkiem mostków cieplnych i poprawę komfortu cieplnego apartamentów.  Aby zapewnić właściwą pracę konstrukcji budynku, wykonano również niezbędne szczeliny dylatacyjne budynków. W szczelinach tych zamontowano ponad 80 sztuk trzpieni dylatacyjnych firmy Schöck typ ESD-K20. Elementy te wykonane są ze stali szlachetnej, odpornej na korozję i nie wymagają częstych prac konserwacyjnych.
                                                                                                                

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Firma Schöck Sp. z o.o.


 


Podziel się:

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (2)

Awatar użytkownika bogdan_maraf

bogdan_maraf

napisał komentarz

10.11.2014, 13:22

Potwierdzam, jakość dbania o każdy , nawet najmniejszy detal świadczy jakości produktu. My w swoich inwestycjach też wykorzystujemy najwyższej jakości materiały, których nie widać, ale zapewniają one trwałość na długie lata. Korzystamy również z materiałów firmy Schöck, któe zdjecydowanie polecam. http://www.maraf.pl/budowa-domow-pod-klucz
Awatar użytkownika darkthorn

darkthorn

napisał komentarz

13.11.2009, 09:51

kakao

Zaloguj się, aby komentować artykuły...