Armatura elektroniczna

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2009-11-04 14:25:44

Nowoczesne armatury elektroniczne posiadają przede wszystkim zalety ekonomiczne. Precyzyjne sterowanie podczerwienią armatury  umożliwia oszczędność wody i energii sięgające do 70%.


Przy zastosowaniu armatury np. Hansacobra ilość wypływającej wody jest ograniczona do ok. 6 l/min, przy czym zasadniczo woda płynie tylko wtedy, gdy czujniki zarejestrują ruch w obszarze mechanizmu wyzwalającego. W przeciwnym wypadku Hansacobra natychmiast się wyłącza. Ponieważ przy korzystaniu z armatury, nie trzeba jej dotykać, w optymalny sposób spełnia ona wymogi higieny. Armaturę tę można także kupić  z przyciskiem sterującym Hansacontrol do „pracy ciągłej” i „szybkiego zatrzymania wody”. Taka dodatkowa funkcja jest szczególnie pożyteczna, gdy trzeba np. umyć umywalkę. Armatura jest wówczas wyłączana na określony czas, po czym samoczynnie włącza gotowość działania.  Urządzenie to dostępne  jest  jako armatura do umywalek oraz jako podtynkowa lub natynkowa armatura do pisuarów.

 

Oszczędne korzystanie z wody nie musi oznaczać rezygnacji z komfortu kąpieli. Specjaliści pracujący nad charakterystyką strumienia w laboratoriach  starają się pogodzić możliwość pełnego delektowania się wodą z jej oszczędnym użytkowaniem. Dla osiągnięcia tego celu rozwijane są specjalistyczne technologie ograniczające zużycie wody. Np. technologia Hansgrohe EcoSmart umożliwia mniejsze o niemal 50% zużycie wody, dzięki zastosowaniu regulacji przepływu i nowoczesnych dysz strumieniowych. Elastyczny pierścień reaguje zmianą kształtu na wahania ciśnienia dzięki czemu przepływ wody utrzymuje się na stałym poziomie. W efekcie podgrzania wymaga mniejszej  ilości wody więc technologia EcoSmart oszczędza również energię. Głowice i dyski prysznicowe Raindance wyposażone w technologię EcoSmart zużywają zaledwie 9,5 litra wody na minutę. Głowice i główki prysznicowe Crometta 85 Green zużywają 6 l/min.

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:
Hansa Polska Sp. z o.o.

Hansgrohe Sp. z o.o.

 

Przeczytaj inne artykuły związane  z tą tematyką:

 

Urządzenia  do oszczędzania wody

 

Wkład regulacyjny- oszczędne korzystanie z wody

 

Główki natryskowe oszczędzajace wodę

 

Termostaty- nowa generacja

 
 
 


 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...