Aplikacja- Pokoloruj swój dom

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2014-05-12 18:19:58


Budujesz lub odnawiasz dom i zastanawiasz się jaki kolor elewacji wybrać? Próbnik, który pokazuje Ci sprzedawca nie oddaje ostatecznego efektu i nie pobudza Twej wyobraźni? Skorzystaj więc z nowego programu komputerowego „Pokoloruj swój dom”. Ta prosta w obsłudze aplikacja umożliwia symulację zmiany kolorystyki oraz faktury elewacji istniejących budynków. Dzięki niej, mając zaledwie projekt lub cyfrowe zdjęcie, można sprawdzić, jak budynek będzie prezentował się z nową fasadą.

 

Z programu „Pokoloruj swój dom” można korzystać bezpłatnie za pośrednictwem strony internetowej www.selena.pl. Aplikacja nie wymaga instalacji, a do jej użytkowania wystarczy komputer podłączony do sieci. „Pokoloruj swój dom” umożliwia przetestowanie kilkuset kolorów i wzorów tynków Tytan EOS, co pozwala wybrać produkt, który najlepiej zaprezentuje się na Twoim budynku. Program jest prosty w obsłudze, jednak wyposażono go w rozbudowane funkcje. Dzięki niemu można np. zaobserwować, jak wybrany kolor zmienia się wraz z porą dnia, czy sprawdzić, jak elewacja wyglądałaby z elementami boniowania.

 

Nakładanie tynku w trzech krokach
 

Podstawowe działanie programu „Pokoloruj swój dom” można przedstawić w trzech krokach. Pierwszy to wybór zdjęcia cyfrowego lub projektu. Aby zaimportować je do programu wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk i wybrać plik ze swoich zbiorów. Co ciekawe, zdjęcie może być wykonane nawet telefonem komórkowym.
Drugi krok to wybór powierzchni, którą chce się pokryć nowym kolorem. W tym celu należy zaznaczyć za pomocą myszy punkty, które łączą się w zamknięte obwody, uwzględniając przy tym otwory (np. okna).

 

Program "POKOLORUJ SWÓJ DOM"Zaznaczanie powierzchni Fot. Tytan Professional

 

 Ostatnią czynnością jest wybór faktury oraz koloru elewacji. Aby dokonać zmiany, wystarczy kliknąć na wskazany obszar, a następnie wybrać barwę spośród szerokiej palety kolorów dostępnych we wzorniku Tytan EOS

 

 Program " POKOLORUJ SWÓJ DOM "Nakładanie nowego koloru Fot. Tytan Professional

 

 Na koniec projekt budynku z nową elewacją można zapisać lub wydrukować, co pozwoli z łatwością znaleźć tynk, zastosowany podczas symulacji.

 

Sprawdź sam jak to działa!


http://inzynier24.pl/selena/kolory_tytan_eos/index.php?a=kolorowanie&b=program

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z firmy:
Selena SA
 

 


 


Podziel się:

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...