Aluminiowe okna blokowe

ocena: 12345

ostatnia edycja: 2010-02-08 14:05:46

Tendencję dominującą w nowoczesnej architekturze stanowi zapewnienie optymalnego komfortu świetlnego. Stolarka okienna najnowszej generacji, która odpowiada wysokim wymaganiom w zakresie izolacyjności cieplnej, dzięki innowacyjnemu wzornictwu oraz powiększonej powierzchni przeziernej spełnia również oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników i projektantów.

 


Nowoczesna elegancja
Okno pływające, Fot. Schüco International Polska Sp. z o.o.Powstają obiekty o częściowo lub całkowicie przeziernej powłoce, emanujące nowoczesną estetyką i zapewniające ich mieszkańcom niczym nie ograniczony widok na otoczenie. W takich obiektach instalowane są np aluminiowe okna blokowe Schüco AWS 75 BS.HI, które są dedykowane śmiałej architekturze, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Okno blokowe zawdzięcza swą transparentność i szczególny design ukryciu skrzydła i wyeliminowaniu tradycyjnych listew przyszybowych. W widoku zewnętrznym skrzydła są niewidoczne, zaś od wewnątrz nie widać listew przyszybowych. Jeśli do tego dodać np. niewidoczne okucia Schüco to mamy do czynienia z klarowną linią okna, pozbawioną zawiasów, o dużej powierzchni przeszklenia (w widoku zewnętrznym szerokość ramy może wynosić zaledwie 66,5 mm) Technologia stosowana do produkcji profili pozwala na wytwarzanie okien o szerokości skrzydła do 1500 mm i wysokości do 2200 mm w standardzie. Stabilność okien o dużej powierzchni przeszklenia zapewnia wysokiej jakości aluminium oraz zwiększona głębokość zabudowy do 75 mm.


Komfort przede wszystkim
Wypełnienie rozszerzonej strefy uszczelnienia nowoczesnymi izolatorami z kompozytem piankowym oraz docieplenie części środkowej profilu umożliwiło uzyskanie doskonałej wartości  współczynnika przenikania ciepła ramy Uf dla okna na poziomie 1,8 w/m 2k . Oznacza to spore oszczędności energii cieplnej, a w rezultacie zauważalne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Izolacja, oprócz stwarzania bariery dla ucieczki ciepła, wydatnie ogranicza przenikanie hałasu do wnętrza pomieszczeń nawet do 49 dB (Rw). W zależności od rodzaju okuć i zastosowanego oszklenia produkt spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa – możliwe jest uzyskanie klasy antywłamaniowej aż do WK3 włącznie. Okno blokowe Schüco, którego przykład był podawany wcześniej stwarza możliwość kreowania pomieszczeń jasnych, komfortowych i bezpiecznych.


Wygoda wyboru

„Niewidoczne skrzydło” daje niemal nieskrępowane możliwości kształtowania wyglądu elewacji i fasady. Dzięki ujednoliconemu wyglądowi wersji otwieranych oraz stałych okna blokowe można zestawiać i łączyć ze sobą w wielu konfiguracjach. Przy wielu wariantach kolorystycznych oraz wąskim, subtelnym wyglądzie profilu okna te stanowią harmonijnie dopasowany element wypełnieniowy każdej elewacji i fasady słupowo-ryglowej Schüco. W przypadku fasad okna blokowe mogą być w nich umieszczane dowolnie, niekoniecznie pomiędzy słupami, przez co zyskały sobie miano okien „pływających”. Takie rozwiązanie, dzięki bardzo wąskim ramom okiennym, znakomicie zwiększa przezierność oraz podkreśla elegancję i lekkość optyczną fasady. Dostępność wielu możliwości otwierania i innowacje ułatwiające obsługę sprawiają, że inwestorzy, zarządcy budynków oraz użytkownicy indywidualni mogą dobrać produkt odpowiedni do własnych potrzeb i upodobań.


Prawdziwą nowinką technologiczną jest ukryte okucie mechatroniczne Schüco TipTronic, które daje maksymalny komfort użytkowania okna oraz zwiększa bezpieczeństwo poprzez funkcję automatycznego, decentralnego lub centralnego, otwierania i zamykania okien wraz z ich ryglowaniem. Okna blokowe serii Schüco AWS mogą być wyposażone także w ukryte okucie mechaniczne Schüco AvanTec w których możliwe jest opcjonalne zastosowanie klamek AvanTec Fungriff umożliwiających zdalną (automatyczną) obsługę innych trudno dostępnych okien, takich jak np. naświetla. Okna wyposażone w oba typy okuć, o ile jest taka potrzeba, zachowują całkowitą zgodność estetyczną.


Jest także możliwe uzyskanie jeszcze korzystniejszych parametrów cieplnych,  zapewnia to odmiana tej serii o nazwie AWS 75 BS.SI (SI – Super Insulation), w której dokonano  optymalizacji strefy uszczelnienia, uzyskując wartość Uf na poziomie aż 1,4 w/m2k , co w przypadku pakietu dwuszybowego oznacza średnią wartość przenikania ciepła dla okna na poziomie Uw = 1,3  w/m2k  oraz Uw ≤ 1,0  w/m2k  przy pakiecie trójszybowym!

 

Redakcja ekooszczedni.pl na podstawie materiałów z:

Schüco International Polska Sp. z o.o.

 

Przeczytaj inne  artykuły związane z tą tematyką:

 

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić

 

Energooszczędne okna  z PCV

 

Okiennice  przesuwne

 

Zautomatyzowane osłony okienne

 

Wszysto o oknach i szybach

 


Podziel się:

Zobacz galerie użytkowników związane z tematem

Oceń ten artykuł

12345Zaloguj się aby oceniać artykuły.
Wstaw linka na stronę / bloga / forum - Kliknij!

dodaj swój komentarz do tego artykułukomentarze użytkowników (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy - bądź pierwszy i dodaj swoją wypowiedź!

Zaloguj się, aby komentować artykuły...